Uğurlu Konakları’ndan yeni yıla yeni yatırımlarla merhaba

Kastamonu Uğurlu Konakları sahibi Dursun Kırbaş, kızı Zeynep Kırbaş Karakuş ve damadı Emek Karakuş’la birlikte basın toplantısı düzenleyerek 2018 yılında hayata geçirmeye planladıkları projelerini tanıttı.
2018 yılında 10 odalı ve 100 kişilik restoranın bulunduğu yeni ek binayı hayata geçirmeyi planladıklarını ifade eden Dursun Kırbaş, her Pazar günü de brunch uygulamasına geçeceklerini açıkladı.
Kastamonu’da yeni bir başlangıç yapmak istediklerini dile getiren Dursun Kırbaş, “Pazar günleri şöminenin başında brunch yapmak isteyenleri konağımıza bekliyoruz” dedi.
Kızı ve damadının işletmeye bazı dokunuşlar yapacağının da altını çizen Dursun Kırbaş, “2018 yılında 10 odalı ek konaklama tesisimizi ve yüz kişilik restoranımızı tamamlamak istiyoruz. Şuanda yeni yatırımızın iç ve dış sıvası bitti. Pencerelerin siparişini verdik. Dekorasyon için malzememiz haızr. Muhtemel yaz başında açabiliriz” diye konuştu.
Her ay sinema günü de yapacaklarına değinen Dursun Kırbaş, Dünya ve Türk sinemasından klasikleri müşterileri ile buluşturacaklarını ve uygun olması durumunda filmin yönetmeni veya ünlü bir oyuncusunu da Uğrulu Konakları’nda ağırlayacaklarının altını çizdi.
“Hayat hızlı bir şekilde değişiyor. Bizde bu değişime ayak uydurmaya ve kendimizi yenilemeye çalışıyoruz” diyen Dursun Kırbaş şunları söyledi:
“İstanbul’da Kastamonulu öğretim üyeleri ile birlikte ‘Kastamonu İnsiyatifi’ diye bir grup kurduk. Bu grupla Kastamonu’yu tanıtmak içim çalışmalar yürütüyoruz. Grubun başkanı Atıf Uğurlu’dur. Hem Kastamonu içinden hemde Kastamonu dışından yeniden şehrimize ivme kazandırmak istiyoruz.”

UĞRULU KONAKLARI’NA
MÜKEMMELİK ÖDÜLÜ

Uğurlu Konakları’nın 4 yıldır tripAdvisor Mükemmellik Ödülü’nü kazandığını dile getiren Kırbaş sözlerini şu şekilde noktaladı:
“TripAdvisor, İrlanda’da yer alan bir kuruluş. Bu kuruluş tarafından hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin müşteri memnuniyeti ve yorumlarına dayanarak gerçekleştirdiği oylamada mükemmellik ödülü kazandık. Bunun yanı sıra Hürriyet Gazetesi geçtiğimiz yıl Türkiye’de tarihi yaşatan 10 otel arasında bizim konağımızı gösterdi.”

YEREL ÜRÜNLER
ONLİNE ULAŞTIRILACAK

Emek Karakuş ise kurudukları www.kastamonudogasindan.com adlı e-ticaret sitesi aracılığıyla Kastamonu’nun yerel ve doğal ürünlerini tüm Türkiye’ye ulaştırdıklarını, bu projeyi de daha da geliştirmek adına çalışmalarının devam edeceğini aktardı.