“Umarım bu güzel ortamı lige yansıtırız”

  • Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, devre arası kampını ve transfer dönemini değerlendirdi. Müthiş verim aldıkları bir kamp dönemi geçirdiklerini, dar bir kadro yapısına rağmen oyuncuların harika performans sergilediklerini söyleyen Kemal Kılıç, kadroya dahil olan isimlerin takıma büyük katkı sunduklarını, en az üç bölgeye daha transfer yapmak istediklerini belirtti.
  • Takım içerisinde harika bir aile ortamının da oluştuğuna dikkat çeken Kemal Kılıç, bu tabloyu lige yansıtmak istediklerini belirtirken, istemedikleri halde takımdan ayrılan bazı isimlerin ise kendilerini üzdüğünü söyledi.

 

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, devre arası transfer dönemini, yeni transferleri, bundan sonra izlenecek transfer politikasını ve ligdeki genel durumu değerlendirdi.

“KAMPTAN MÜTHİŞ VERİM ALDIK”

Hatayspor maçının hazırlıklarına başladıklarını ve devre arasındaki verimli kampı ikinci devreye yansıtmak istediklerini söyleyen Teknik Direktör Kemal Kılıç, “Müthiş verimli bir sezon arası kampı yaptık. Sayımızın çok az olmasına rağmen, antrenmanlarda oyuncu sayısı açısından çok darlandığımız zamanda bile müthiş bir çalışma gösterdi oyuncularımız. Hazırlık maçlarında çok iyi performans sergilediler. Bireysel formlarını çok iyi seviyeye çektiler” dedi.

“DAR BİR KADROMUZ VAR”

Dar bir kadrolarının olduğunu söyleyen Kemal Kılıç, “Bu kadar az topluluğun içerisinde, tüm futbolcularımız belki de son yıllarda kendi bireysel formalarını en üst seviyeye ulaştırdılar. Şu anda çok dar kadromuz olmasına rağmen kaleciler hariç 14 futbolcumuz var. Bu hafta ikinci devrenin ilk maçını oynayacağız. Bu kadar dar kadroya rağmen çok zorlu bir maça çıkacağız. Tek üzüntümüz form grafiği kampta çok üst seviyeye ulaşan Ali’nin sakatlığı” diye konuştu.

“ALINAN İSİMLER ÇOK FAYDA SAĞLADI”

Kadroya dahil olan isimlerle ilgili ise Kemal Kılıç, “Kastamonuspor’a yakışan oyuncuları alma çabamızdan dolayı transferi ince eleyip sık dokuduk. Üç çok genç oyuncu aldık. Takıma çok büyük katkı sağladılar. Altınordu’dan Veysi, Denizlispor’dan Şevki kiralık olarak, Kırklarelispor’dan da Burak’ı transfer ettik. Üçü de çok yetenekli isimler. Onur Güney ise bizim nokta atış transferlerimizden oldu. Bu hafta sonuna kadar üç oyuncu daha almak istiyoruz. Takıma direkt katkı sağlayacak oyuncuların peşindeyiz” dedi.

“BAZI İSİMLERİN AYRILMASI BİZİ ÜZDÜ”

Bazı isimlerin takımdan ayrılmasının kendilerini üzdüğünü de söyleyen Kemal Kılıç, “Ayrılan oyunculardan şu anda geri dönecek oyuncumuz yok. Abdullah Halman’ın durumu yönetimle yapacağı görüşme sonrasında belli olacak. İstemediğimiz şartlarda giden oyuncular oldu. Faruk’un gitmesini arzu etmemiştik. Davranışı bizi çok üzmüştür. Bir takım kaptanının bu kadar ısrarla istemesi bizleri üzmüştür. Önemli bir güç kaybımız oldu. Alican da kendi istediği ile ayrıldı. Abdullah’ın durumu henüz belli değil” ifadelerinde bulundu.

“ÜÇ TRANSFER DAHA İSTİYORUZ”

Kadroda eksik bölgeler hakkında da açıklamalarda bulunan Kemal Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hücum bölgesinde bir eksikliğimiz var. Tayyip Kanarya gitti. Can Erdem transferi olmadı. Abdullah’ın durumu belirsiz. Şu anda tek forvetimiz kaldı. Haşim’den çok memnunuz. Ancak bir kişiyle koca bir sezonu geçiremeyiz. Dolayısıyla 8-10 numara pozisyonunda, santrafor mevkiinde ve bir de kanat mevkiinde oyuncu almayı düşünüyoruz. Kaleci almayı düşünmüyoruz. Kalecilerimizin performansından son derece memnunuz. En az iki transferin haftasonuna kadar netleşmesini istiyoruz. Oyuncuların genç olması üzerinde duruyoruz. 1,5 yıllık anlaşma olmasını talep ediyoruz. Böylece önümüzdeki yılın da çekirdek kadrosunu oluşturmayı planıyoruz. Kiralık oyuncularımızı da satın alma opsiyonuyla kadromuza dahil ettik.”

“EKSİKLERİMİZİ DÜZELTMEYE BAŞLADIĞIMIZI GÖZLEMLEDİK”

Kampta eksik noktaların giderilmeye çalışıldığına ve bunu da hazırlık maçlarında gözlemlediklerine dikkat çeken Kılıç, “Oyuncularımız bireysel formlarının zirvesindeler. Topun bizde kalmasını sağladık. Ofansif bölgede bazı sorunlarımız var. Gol yeme ve rakibe pozisyon verme noktasında da gelişmelerimiz oldu. Örneğin 1.Lig’in liderinden gol yemedik. Atak sonlandırmada eksiklerimiz vardı. Bu konularda da gelişme yaşadık. Kampta bu konular üzerinde durduk. Ama mevcut kadromuzun derinliği çok dar. Bu da bir gerçek” dedi.

“YAKALADIĞIMIZ AİLE ORTAMI UMARIM LİGE DE YANSIR”

Açıklamalarında takım içerisinde yakalanan aile ortamına özellikle dikkat çekmek istediğini de söyleyen Kemal Kılıç, “Takımımız içerisindeki arkadaşlık ortamı şu anda müthiş seviyede. En çok mutlu olduğumuz konunun başında bu geliyor. Çok spekülatif şeyler vardı Kastamonu’ya geldiğimizde. Giden oyuncularımızla bu konuyu bağdaştırarak onlara haksızlık yapmak istemem. Ama şu anda aile ortamını yakaladık. Bu birlik ve beraberliğin lig maçlarına da yansıyacağını ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

“HALMAN KALIRSA SORU İŞARETLERİNDEN KURTULMALI”

Kemal Kılıç, Abdullah Halman’ın takımda kalması durumunda ise oyuncudan bazı sıkıntıları gidermesini bekleyeceklerini söyledi ve “Abdullah Halman gitmezse kafasındaki soru işaretlerini düzeltmesi lazım. İyi bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Kafasındaki olumsuzlukları giderdiği takdirde forma giyebilir. Onun tecrübesindeki bir oyuncunun bazı yaşadığı sorunları halletmesi lazım” dedi.