UNECO’dan yatırımlara devam

LED sektöründeki yerini kapasitesini iki katına çıkartarak sağlamlaştıran Ünallar AŞ bünyesindeki UNA Enerji’nin tescilli markası UNECO’nun mimarı Erdem Ünal, “Gerekli yatırımları yaparak tercih edilen marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi ve sektörün önemli markalarından Osram ile distribütörlük anlaşması yaptıklarını açıkladı.

Ünallar A.Ş. çatısı altında bulunan ÜNA Enerji ve Yapı Sistemleri A.Ş.‘nin tescilli markası olan UNECO, LED sektöründeki yerini sağlamlaştırmasının ardından ikinci makine hattını devreye alarak 2016 yılında üretim kapasitesini iki katına çıkardı.

Bünyesine kattığı yeni dizgi makinesiyle aylık 6 milyon LED kapasitesine ulaşan UNECO, yatırımlarıyla birlikte kalite, servis, fiyat ve termin konusunda artan olanaklarıyla çözüm ortaklarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor.

UNECO markasının kurucusu Erdem Ünal, ‘’Kullanıcıların LED konusunda bilinçlenmesi ve Uzakdoğu’dan gelen ucuz ürünlerde problemlerin yaşanması ile birlikte kaliteli ve doğru servisin önemi arttı. Bu bağlamda biz de gerekli yatırımları yaparak tercih edilen marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ar-Ge ekibimizin titiz çalışmaları sonucu sektörün ihtiyaçları konusunda nokta atışı hamleler yapıyor, müşterilerimizin yenilikçi ve sürekli iş ortağı olmak istiyoruz’’ dedi.

Sektörün önemli markalarından Osram ile yapmış oldukları distribütörlük anlaşmasına da vurgu yapan Erdem Ünal, ‘’Yatırımlarımız OSRAM ile iş ortaklığını beraberinde getirdi. Osram’ın dünya çapındaki sayılı iş ortaklarından biri olduk. Kastamonu’da bulunan üretim tesisimizin ziyaretinin ve denetiminin ardından iş ortaklığımız kesinleşti.’’ açıklamasında bulunarak konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; ‘’Kastamonu’ya yatırımın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Kastamonu’nun ulaşım yönünden zorlu bir bölgede olduğunu ve bu durumu ancak ve ancak üretim yaparak aşabileceğimizi biliyoruz. Bu sebeple katma değeri yüksek ürünler üretilirse Kastamonu’nun rekabet şansı yükselir. İl olarak yapılan üretimlerde daha fazla katma değer oluşturmak zorundayız” dedi.