"Rehavet söz konusu değil"

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, cuma günü Gazi Stadı’nda oynanacak olan Çorum Belediyespor maçı öncesinde yaptığı açıklamada, takımda puan farkından doğan bir rehavetin bulunmadığını vurguladı. Duman, “Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, Kulüp Başkanımız Mahir Altıkulaç, yönetim kurulu ve takım olarak şampiyonluğa inanmış durumdayız” diye de ekledi.

Çorum Belediyespor maçıyla seyircilere keyif veren bir mücadele sergilemek istediklerini söyleyen Ahmet Duman, “Zor maç olacak. Çünkü Çorum temsilcisi buraya galibiyet için gelecek. Fikstür olarak bizi takip ettikleri için takımımızı çok yakından tanıyan bir ekip, iyi futbol oynamaya çalışan bir ekip. Seyir zevki açısından güzel maç olacağını düşünüyorum. Bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Şampiyonluğa kilitlendik. Kart sınırındaki oyuncu sayımız çok fazla, bu konuda futbolcularımızı kart konusunda uyarıyoruz. Ama bazen futbolcular haksız yere kartlarda görebiliyorlar. Bundan sonraki bütün maçlarımız çok zor” diye konuştu.

Ahmet Duman açıklamasında ayrıca şunları ifade etti:

“Takımda rehavet söz konusu değil. Benim uykularım kaçıyor. Geceleri uyanıp takım kadrosu yapıyorum. Takımda rehavet asla söz konusu değil. Oyuncularımız üç puanlı sistemde farkın kapanabileceğinin farkında. Üst üste kazanacağımız maçlar bizi rahatlatacaktır. Bizim kazanacağımız maçlar rakiplerin havlu atmasını ve bizi de hedef takım konumundan kurtaracaktır. Niğde Belediyespor ve Bayburt Grup Özel İdare’nin puan kaybedeceğini düşünüyorum.”