Üniversite’de Uluslararası Posta Sanatı Sergisi

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümünce düzenlenen “Hiç” temalı “Uluslararası Posta Sanatı Sergisi” 19 ülkeden 313 sanatçının katılımıyla 2 Ekim’de açıldı.

K.Ü. Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi sergi salonunda açılan sergide, Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerden gönderilen sanatsal mektup zarfları sergileniyor.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Başkanı ve etkinliğin küratörü Doç. Dr. Burak Erhan Tarlakazan, posta sanatı sergisinin ilimizde ikincisinin düzenlendiğini belirtti ve “Sergi için yurtdışı ve Türkiye’den yaklaşık 450 eser geldi. Sergi; pandemi sürecinde pandemiye mağlup olmayarak sosyal mesafe kuralları çerçevesinde Kastamonulu sanatseverlerle, kültürel ve sanatsal paylaşımla buluşması özelliğini taşımaktadır. Düzenlenen sergi ile ülkemizin tanıtımına görsel ve sanatsal anlamda katkıda bulunulmuştur. Özellikle yurtdışından gelen eserler bunun kanıtıdır. Bu serginin aynı zamanda ilimizin tanıtımına önemli katkısı olmuştur” açıklamasında bulundu.

KÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Serkan İlden ve Fakülte Öğretim Üyeleri tarafından açılışı yapılan sergi, sosyal mesafe ve hijyen şartlarında ziyaretlere açık olacak.