Ünlü: “Bu eğitimlerle sahada daha donanımlı olacağız”

AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi eğitim programı partililerin yoğun katılımı altında gerçekleşti. İki gün süren eğitim programının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Doğan Ünlü, “AK Parti kendini sürekli yenileyen ve ileri noktaya taşıyan bir dava hareketidir…Bu eğitimlerle daha donanımlı bir şekilde sahada olacağız… Bizim siyaset anlayışımız ezelden beri doğruları sahaya yansıtmaktır. Yalan siyasetine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları AR-GE ve Eğitim Başkanı Züleyha Karademir ise “Bizler davasının derdinde olan insanlarız. Bizler Cumhurbaşkanımızın omuzlarındaki yükü hafifletme derdindeyiz… Çok çalışmalıyız. Sokak sokak adım adım davamızı anlatmalıyız” diye konuştu.

 

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi programı hafta sonu ilimizde Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İki gün süren akademinin ilk günü Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi “AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider”, Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu “Teşkilatın El Kitabı”, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah “Etkili İletişim”, MKYK Üyesi Emine Zeybek “Eğitim, Sağlık ve Sosyal Politikalar”, Eğitimci-Yazar Muhammed Alpkent “Dünyanın Yeni Yıldızı” başlıklarında sunumlar gerçekleştirdi.

Akademinin ikinci gününde ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş “Reformcu Ak Belediyecilik, Şair İsmail Kılıçarslan “Ak Değerler”, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “Savunma Sanayi, Teknoloji ve Ulaştırma”, MKYK Üyesi Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam “Siyasal İletişim ve Yeni Medya”, Araştırmacı – Yazar Abdurrahman Uzun da “Motivasyon” konusunda sunum yaptı.

Teşkilat Akademisi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise bu eğitim çalışmasının teşkilatlara yeni bir vizyon kazandıracağını söyledi.

Eğitim çalışmasının mottosunun “Bu hikayenin kahramanı sensin” olarak belirlendiğini de söyleyen Doğan Ünlü, açılış konuşmasında şunları ifade etti:

“AR-GE birim başkanlığımız bugüne kadar bir çok örnek programlar gerçekleştirdi. Bizim de uzun süredir talep ettiğimiz bu program teşkilatlarımıza yenibir vizyon kazandıracaktır. AR-GE Birim Başkanlığı’nın bu eğitim için güzel bir mottosu var; ‘Bu hikayenin kahramanı sensin’ diye. Değerli eğitimcilerimizin vereceği bilgilerin ardından sahada daha bilgili ve donanımlı bir teşkilat mensubu olacağız.  Bizim kendimizi çok iyi anlatmamız lazım. AK Parti her zaman örnek olmuştur. Kendini sürekli yenileyen ve ileri noktaya taşıyan bir dava hareketidir. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Bizim kutlu davamızda hayırlı hizmetler yaptık, güzel başarılara imza attık. 2023’te de bu salonu dolduran değerli dava arkadaşlarımız Kastamonu’dan AK Partimize en büyük desteği verecektir.

Her seçimde tarih yazdık. 2023’te de Kastamonu olarak bir destan yazacağız. Buna canı gönülden inanıyorum. Üye ve saha çalışmalarımızda 2023’e kadar gece gündüz demeden koşacağız. Bu bayrağı en iyi noktaya taşıyacağız.  Aldığımız bu eğitimin de hepimize güzel fayda sağlayacağına inanıyorum.

Karşımızda bir muhalefet siyaset anlayışı var. Muhalefetin siyasetinde ne vicdan var, ne hukuk var. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle çöp,çamur, çukur siyaseti var. Bizler de bu siyaset anlayışına karşı doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Bizim siyaset anlayışımız ezelden beri doğruları sahaya yansıtmaktır. Yalan siyasetine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. Doğruyu söyleyen başarmış olacak.

Okçular tepesini hiçbir zaman terk etmeyeceğiz. Okçular tepesi bizim için bir merkezdir. Savunmamız gereken, mücadele etmemiz gereken bir noktadır. Okçular tepesi mirasını terk etmeden kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Tüm yapılan yatırımlar genç kardeşlerimiz için. Gençlerimiz bir adım önde yürümeli. ‘Gençsin bir adım önde yürü’ diye sloganımız vardı. Kadın kardeşlerimiz, Şerife Bacılarımız ise bizim siyasetimizin merkezinde yer alıyor. Bu mücadelenin içerisinde olmalarından dolayı her birinden Allah razı olsun. Tüm mensuplarımızla daha büyük bir Türkiye olma yolunda çalışacağız. Hiçbir gizli senaryoya, hiçbir fikir ayrılığına düşmeden, hiçbir oyunun parçası olmadan bütün tezgahları bozarak inandığımız yolda yürüyeceğiz.”

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları AR-GE ve Eğitim Başkanı Züleyha Karademir de eğitimin açılışında yaptığı konuşmada “Bizler bulunduğumuz konum ne olursa olsun hepimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ediyoruz. Aslında bizler hepimiz birer Recep Tayyip Erdoğan’ız. 2001’de başlayan bu hikayenin baş kahramanı oysa biz de şimdi bulunduğumuz konumlarda birer kahramanız. Bunun bilincindeyiz zaten” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’ın teşkilat akademisi programını çok yakından takip ettiğini de söyleyen Karademir, şunları ifade etti:

“Biz AR-GE ve Eğitim Başkanlığı olarak teşkilat mensuplarımızla yaptığımız istişareler neticesinde bu eğitim programımızı gerçekleştiriyoruz. Bu eğitimler sayesinde birbirimizi daha yakından tanıyacağız. Bizler davasının derdinde olan insanlarız. Bizler Cumhurbaşkanımızın omuzlarındaki yükü hafifletme derdindeyiz. Cumhurbaşkanımıza borçluyuz. Şahsen ben kılık kıyafetimi rahatça giyebiliyorsam, çıkıp bu kürsülerden konuşabiliyorsam, eğitimi rahat bir şekilde alabiliyorsam, ben Cumhurbaşkanımıza borçluyum. Bizler sınırların ötesinde mazlum ülkelere umut olan bir ülkeysek Cumhurbaşkanımıza borçluyuz. Bu yüzden de çok çalışmalıyız. Sokak sokak adım adım davamızı anlatmalıyız.”