Vali Karadeniz: “İhsangazi yol sorununu daha önce çözecek gibi”

  • İhsangazi’deki halk toplantısında konuşan Vali Karadeniz, “Kastamonu genelindeki yol ağının tamamında yama yapalım dersek, 1 kilometre bile yeni asfalt yol yapmamamız gerekiyor. Onun için BSK’ya ve beton yola geçmemizin sebebi buydu. İhsangazi’nin yol ağı az olduğu için diğer 18 ilçeyle oranla problemlerini daha önce çözecek gibi görünüyor” dedi.

 

Vali Yaşar Karadeniz, İhsangazi ilçesini ziyaret etti ve halk toplantısına katıldı. Toplantıya İlçe Kaymakam V. Ümit Fırat Böçkün, İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık,  kurum amirleri, ve muhtarlar da katıldı.

Toplantıda öncelikli olarak daha önce vatandaşla buluşma kapsamında yapılan toplantıda dile getirilen taleplerin çözümüne yönelik ne gibi çalışmalar yapıldığı konusunda kurum amirlerince bilgi verildi.

Vali Yaşar Karadeniz tarafından belirtilen bazı konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda da yetkililere talimat verildi.

Vali Karadeniz, toplantı sonrasındaki değerlendirmesinde şöyle konuştu:

“Gördüğümüz kadarıyla bu yıl ki çalışmalarda problemlerimizin bir kısmı çözülmüş. Spor sahasında olduğu gibi bir kısmı da çözüm yoluna girmiş. Elbette ki yapılması gereken işler de var. Biz eğer Kastamonu genelinde ki yol ağının tamamını yama yapalım dersek, 1 kilometre bile yeni asfalt yol yapmamamız gerekiyor. Onun için BSK’ya ve betona geçmemizin sebebi buydu. Ben inanıyorum ki İhsangazi’nin yol ağı az olduğu için diğer 18 ilçeyle İhsangazi’yi kıyasladığımızda onlardan çok daha önce problemleri çözülecek gibi görünüyor.”