Vali vekilini şaşırtan toplantı

Sorunsuz, sorusuz Koordinasyon

İl Koordinasyon Kurulu’nun dünkü toplantısında kurumların birbirlerinden hiç bir talebi ya da koordinasyonu gerektirecek bir isteiğinin olmaması Vali Vekili Ünal Kılıçarslan’ı da şaşırttı.
Vali Mesut Yıldırım’ın emekliye ayrılmasının ardından, yeni vali ataması yapılana kadar bu göreve vekalet eden Ünal Kılıçarslan, dünkü toplantıya başkanlık etti. Her kurum temsilcisinin sunumunun ardından, katılımcılara sorularının olup olmadığını soran Vali Vekili Ünal Kılıçarslan, hiç bir soru gelmemesi üzerine toplantının sonunda, “Daha önceki toplantılar da bu şekilde mi gerçekleşiyor? Hiç bir kurumun birbirleriyle koordinasyon gerektirecek bir sorunu ya da sorusu yok mu? Herhangi bir sorununuz yok mu gerçekten?” dedi.
İl Koordinasyon Kurulu toplantısının açılış konuşmasında ise Vali Vekili Kılıçarslan, “2017 yılının Türkiye ve Kastamonu’ya hayırlı olsun. Kastamonu’da 2016 yılında hayata geçirilmesi gereken proje adedi 823 adettir. Projelerin toplam yatırım maliyeti 9 milyar 143 milyon 129 bin 75 TL’dir. Bu projelerin yıllık ödeneği ise 621 milyon 734 bin olup, 2016 yılı Aralık ayı itibariyle gerçekleştirilen harcama tutarı ise 493 milyon 839 bin TL’dir. İlimize ait yatırım programının parasal gerçekleşme oranı yüzde 79’dur” dedi.