Kale için ödenek sözü

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ankara’da önceki gün gerçekleştirdiği temasları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle görüşmelerde bulundu.
Kastamonu Kalesi’nin restorasyonn projesi için bakanlıktan destek isteyen Başkan Babaş’a olumlu cevap geldi.

Bakan yardımcısı Hüseyin Yayman, 2017 yılının Ek Yatırım Programı’nda Kastamonu Kalesi’nin restorasyonu için ödenek konulacağını söylerken, Başkan Babaş da vizyon projelerinin hayata geçirileceği 2017 yılında kalenin restorasyonuna da başlayabileceklerini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kastamonu Belediyesi’ne devredilen tarihi Kastamonu Kalesi için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’dan kale restorasyonu için destek sözü aldı.
Kastamonu’nun 12 aylık turizm potansiyeli olduğunu ve kentin tarihi dokusunu canlandırmak adına yaptığı çalışmaları Yayman’a anlatan Başkan Babaş, proje onayı alınan Kastamonu Kalesi restorasyon projesi için destek talebinde bulundu. Kastamonu’nun kurtuluşunun tarihinde yattığını ifade eden Başkan Babaş’ın tarihe dönük çalışmalarının takdire şayan olduğunu belirten Yayman, Başkan’ın kültür projelerine tam anlamıyla katkı sağlamak adına Kastamonu Kalesi’nin restorasyonu için gereken desteğin sağlanacağının sözünü verdi.
Babaş, 3 milyon liranın üzerinde bir restorasyon maliyeti olan projeye destek sözü veren Bakan Yardımcısı Yayman’a teşekkür etti ve şehrin kültür mirasını ayağa kaldırma konusunda çalışmaya devam eedceklerini söyledi.