Yaralı KSK, moralli Kırşehir karşısında

Sezonlar önce 3. Lig’de aynı gruplarda yer alıp birbirine rakip olmuş iki kentin takımı bu kez yeni isimleri altında yeniden karşı karşıya geliyor.

Dibe vurduktan sonra 1966 olarak Bölgesel Amatör Lig’den başlayan hızlı yükselişini 2. Lig’de sürdüremeyen ve iki kez 1. Lig’in kapısından döndüğü üç sezon geçiren Kastamonuspor, 2. Lig’e yeni yükselmenin ve sezona deplasman galibiyetiyle girmenin heyecanı ve moralini yaşayan Kırşehir Belediyespor’la yarın deplasmanda karşı karşıya gelecek.

 

Sezona seyircisi önünde Tuzlaspor yenilgisiyle başlayan Kastamonuspor 1966, yarın sezonun ilk deplasman maçında Kırşehir Belediyespor’a konuk olacak. Saat 16.00’da başlayacak olan karşılaşmayı Ordu bölgesi hakemlerinden Adem Cinek yönetecek. ,

Geçtğimiz sezon sahasında yenilgi yüzü görmeyen ve bu sezon yükseldiği 2.Lig’de de bu başarısını sürdürme hesapları yapan Kırşehir Belediyespor, lige Eyüpspor galibiyetiyle başlamıştı.

Kırşehir Beldiyespor’da 4 tanıdık isim dikkat çekiyor. Bu isimlerin başında eski KSK 1966 kaptanı ‘Dev Adam’ lakaplı Yaşar Çetin geliyor. TFF 3. Lig’de şampiyon olunan sözon takıma en çok katkıyı veren Yaşar Çetin, sezon başında Kırmızı-Siyahlılarla el sıkışmış, daha sonra peşinatlar sebebiyle kamp programından ayrılmıştı.

Yine eski takım kaptanlarından file bekçisi Bekir Sevgide sezon başında sözleşmesini tek taraflı fesih ederek rakip kadrosuna geçen isim olmuştu. Diğer yandan bu iki ismin yanı sıra Oğuzhan Öztürk ve Ümit Karaalda eski takımlarına karşı forma giyecek diğer iki isim olacak.

Sezona genç ağırlıklı bir kadroyla başladıktan sonra transfer döneminin son iki gününde deneyimli isimlere yönelen ve Kırşehir deplasmanına tüm futbolcularını götürecek olan Kastamonuspor 1966’nın yarınki maça nasıl bir 11’le başlayacağı merak konusu.