Belediyespor tarihi sınavda

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nin son şampiyonu Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı için Çekya’ya ulaştı. Kafilemizi Prag Büyükelçisi’nin Ankara’da olması nedeniyle Prag Başmüsteşarı Behiç Hatipoğlu karşıladı
Temsilcimiz Kastamonu Belediyespor, Sırp ekibi ZORK Jagodina ile Türkiye saatiyle 19:45’te karşı karşıya gelecek. Banik Most Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmayı Litvanyalı hakem çifti Viktorija Kijauskaite, Ausra Zaliene yönetecek.
Diğer ön eleme maçında ise Rocasa Gran Canaria (İspanya) – DHK Banik Most (Çekya) karşı karşıya gelecek. İlk gün karşılaşmalarında galip gelen takımlar yarın Türkiye saati ile 17.00’de final maçında karşı karşıya gelecek. İlk maçların da mağlup olan takımlar ise 3’lük maçında yarın 14.30’da karşı karşıya gelecek.
MAÇLAR EHF TV’DE
Yarı finalde galip takımlar finalde karşılaşacak ve finali kazanan takım Şampiyonlar Ligi gruplarına katılmaya hak kazanacak. Kastamonu Belediyespor gruplara kaldığı takdirde bunu başaran ilk Türk kadın takımı olacak.
Ön eleme turunda 2. olacak takım EHF Kupası 3. turundan, 3. ve 4. olan takımlar da aynı kupada 2. turdan itibaren mücadele etme hakkı elde edecek. Tüm karşılaşmalar EHF TV’den canlı olarak yayınlanacak.
“TAKIMIN ENERJİSİ VE İSTEĞİ ÜST SEVİYEDE”
Kastamonu Belediyespor Antrenörü Okan Halay “Yaklaşık 7 haftadır inanılmaz bir tempoda çalışıyoruz. Tek hedefimiz hafta sonu oynayacağımız Şampiyonlar Ligi maçları. 15 Temmuz’da başladığımızın çalışmalarımızda en büyük amacımız Şampiyonlar Ligi maçlarına tam hazır hale gelebilmekti. Yedi hafta süren hazırlıklarda takımın enerjisi ve isteği üst seviyede. Bu birliktelik ve oyunculardaki isteğin bizi Şampiyonlar Ligi’nde iyi yerlere getireceğine inancını taşıyorum.Küçük sakatlıklar var ama bunlar dediğimiz gibi küçük çapta sakatlıklar. Şu anda önemli bir sorun teşkil etmiyor.” ifadelerini kullandı.