Yaraya neşter

Kastamonu ekonomisine 300 milyon lira katkı sağlayan pazarda beklenen adım atıldı

Canlı Hayvan Pazarı’nın yol sorunu Vali Şehmus Günaydın’ın talimatıyla ortadan kaldırılıyor.

İl Genel Meclisi’nin Özel İdare yol ağına dahil ettiği pazar yolu asfalt kaplanıp, sorun kökten çözülecek.

 

ERHAN VEREN

Kastamonu ekonomisine 300 milyon lira katkı sağlayan pazarda beklenen adım atıldı

Canlı Hayvan Pazarı’nın yol sorunu Vali Şehmus Günaydın’ın talimatıyla ortadan kaldırılıyor.

İlk olarak İl Genel Meclisi tarafından Özel İdare yol ağına alınan Kastamonu Hayvan Pazarı yolu, Günaydın’ın talimatı doğrultusunda asfalt kaplanacak.

Yol çalışmalarını yerinde incelemek için dün Hayvan Pazarı’na giden Vali Şehmus Günaydın, burada Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nden de çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hayvan Pazarı’nın Kastamonu ekonomisine yılda 300 milyon lira katkı sağladığına dikkat çeken Vali Günaydın, ayda ortalama 5 bin büyük baş, 2 bin 500 başta küçük hayvanın giriş yaptığı pazarın, Türkiye’nin en önemli hayvan pazarı olduğunu vurguladı.

Yol çalışmalarıyla ilgili olarak ise Vali Günaydın, “Yılbaşından önce İGM üyelerimiz Özel İdare yol ağında olmayan bu yolu yol ağına alarak önemli bir çalışmayı tamamladılar. Araya kış girince bu yolun alt yapı çalışmalarına ara vermek zorunda kaldık. Havaların düzelmesiyle çalışmalarımız tekrardan başladı. Hızlı bir şekilde alt yapı malzemeleri taşındı. Şimdi üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Gönlümüzden geçen buranın sıcak asfalt olması, ama sıcak asfalt yapamasak da normal asfalt kaplama yapacağız. Buranın düzenlenmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Şehirle bağlantı noktasında da çalışmalarımız sürüyor. Arkadaşlarımızın talebi Hayvan Pazarı’na girişin Tosya Yolu’ndan, çıkışın ise Doğu Çevre Yolu güzergahından olması yönünde. Bizde bu konu ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.