Yeni bilgiler, yeni iddialar

Ünlü televizyoncu Müge Anlı, ATV’deki programında Akkaya Bürme Köyü’ndeki gizemli olayı ele almayı dün de sürdürdü. Dünkü programda Fazıl Çataloğlu’nun gözlüğü ve boş silah kılıfının yangın mahallinde bulunduğu, traktörün de yakılmaya çalışıldığı ve bir kamyonetle birlikte hızlı biçimde seyrettiğinin görüldüğü bilgileri paylaşıldı.

Olayın peşini bırakmayacaklarını, düğüm çözülene kadar takipte olacaklarını söyleyen Müge Anlı, kayıp gelinin ağabeyine, başta programa çıkmak istememe nedenini kendi ifadelerini hatırlatarak ve bu konuya dikkat çekerek sorarken, gündeme bir de orman kesiminde tekel oluşturma durumu  ile bitişik evde kalmış üç defineci bulunduğu iddiası geldi.

 

Ünlü televizyoncu Müge Anlı, ATV’deki programında Akkaya Bürme Köyü’ndeki gizemli olayı ele almayı dün de sürdürdü.

Anlı’nın dünkü konukları, yangın sonrası kayıplar arasında olan gelin Şengül Çataloğlu’nun yakınları ile evin reisi Fazıl Çataloğlu’nun arazi konusunda mahkemelik olduğu kardeşi Mahir Çataloğlu oldu.

Ağabeyi Fazıl Çataloğlu ile arazi konusunda mahkemelik olduklarını, ancak böyle bir şeyi kesinlikle kendisinin yapmadığını söyleyen Mahir Çataloğlu, “Oğlum Fazıl Çataloğlu’nun evinin yanına birkaç ay önce karavan koymuştu. Ancak Fazıl, oğlumun alkol aldığını belirterek bunu istemedi. Ben de oğluma söyledim. O da karavanı oradan aldı ve kayınpederinin şehre daha yakın bir yerden verdiği arazi üzerine karavanı koydu. Oğlumun da böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum” dedi.

GÖZLÜĞÜ BULUNDU

Mahir Çataloğlu açıklamasında ayrıca, “Yanan evin hemen yakınında ağabeyimin gözlüğü bulundu. Gözlüğünü hiç çıkarmazdı. Yine arabasının üzerinde anahtar vardı. SilahınIN da kılıfı bulundu, ama silah yok. Olay yerinden 10 kilometre uzaklıkta olan traktörü de yakmaya çalışmışlar, ama yakamamışlar. O gün traktörü ve hemen arkasından seyir halinde olan kamyoneti görenler var. Hatta gören kişi çok hızlı seyrettiklerini, kendisini yolun kenarına zor attığını ifade etti” diye konuştu.

Program sunucu Müge Anlı, bu durumun hırsızlık için yapılmış olabileceğini düşünmediğini, kesinlikle bu olayların altında çok farklı bir durumun yaşanmış olabileceği iddiasında bulundu. Kayıp gelin Şengül Çataloğlu’nun kardeşi Murat Dumanoğlu’na “Neden bizim programa katılmak istemedin?” diye soran Müge Anlı, “Arkadaşlarımıza, oraya çıkarsam belki kızkardeşimle ilgili duymak istemeyeceğim şeyler olabilir demişsin. Neden böyle düşündün?” dedi.

Olabilecek her türlü ihtimali sorguladıklarını belirten Murat Dumanoğlu, Anlı’yı “Ama bu sadece ihtimaller üzerine düşünülmüş bir şey” diye cevapladı.

Murat Dumanoğlu, kardeşinin gelin olduğu evdeki yaşantısı hakkında ise “Bundan 8 yıl önce kayınpederi kardeşimi dövdüğü için yanına gittik. Ancak o zaman bize ‘Ben kocamı seviyorum. Ayrılmak istemiyorum’ dedi. Kayınpederi, onu ‘evde iş görmüyor, çocuğa bakmıyor’ dövüyormuş. Ama bizimle gelmek istemedi” diye konuştu.

Murat Dumanoğlu, eniştesiyle ilgili olarak da “Sessiz bir kişiliğe sahip. Konuş dersen konuşur, sus dersen susardı. Kardeşim de kendini ifade etmekte zorlanan yapıya sahip bir insandı” dedi.

ORMAN KESİMİ

Programda başka bir konuya da değinen Müge Anlı, “Fazıl Çataloğlu, sanırım o bölgede kendi cumhuriyetini kurmuş birisiydi. Çünkü öğrendiğimize göre orman kesimini sadece kendisi yaparmış. Köydeki diğer evler boş olduğundan onların kesimini de kendisi yaparmış. Kimsenin de köye gelmesini istemezmiş. Yine akrabalarının arazilerini de ekip biçermiş. Bu yüzden de arazi konusunda mahkemelikmiş. Hatta kayınpederinden başka bir köyde yer kalmış. O yer konusunda da mahkemelikmiş. Ve şu anda o köyde boş evin de yakılmasıyla köy bir nevi boşaltılmış oldu. Kesimi olan alanlar da boşa çıkmış oldu. Bu konunun da üzerinde durulmalı diye düşünüyorum” dedi.

“DEFİNECİLERİ ALPAGUT’A KADAR KOVALAMIŞ”

Müge Anlı, programda olayın neden olabileceği noktasında kendilerine gelen ihbarlar üzerine açıklama yapmayı sürdürdü. Olayın define nedeniyle de olabileceğini aktaran Müge Anlı, “Arkadaşlarımıza gelen bilgiye göre Fazıl Çataloğlu’nun evinin yanındaki boş eve iki üç kişi gelmiş. Birkaç gün kalmışlar. Bu kişilerin define için geldikleri konuşuluyor. Fazıl Çataloğlu’nun da bu kişileri köyden kovduğu söyleniyor. Acaba o eve gelenler daha sonra dönüp böyle bişey yapmış olabilirler mi?” dedi ve akrabalarına Fazıl Çataloğlu’nun definecilik merakının olup olmadığını sordu. Programda bulunan kardeşi Mahir Çataloğlu ile telefonla yayına bağlanan ağabeyi Emin Çataloğlu, kesinlikle define konusunda bir şey duymadıklarını, kardeşlerinin de böyle bir merakının olmadığını aktardı.

Gelin Şengül Çataloğlu’nun ağabeyi Murat Dumanoğlu ise “O bölgede Fazıl Çataloğlu, yakın çevresine definecilerin geldiğini söylemiş. Hatta bir seferinde bu kişileri yakındaki Alpagut köyüne kadar arabasıyla kovalamış” dedi.

Müge Anlı, bu olayın peşini bırakmayacaklarını ve çözülene kadar programda yer vereceklerini ve araştırmalarının süreceğini söyledi.