Yurdum GSK’da hedef büyüdü

Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Yurdum Gençlik Spor Kulübü’nde başkan Abdullah Kuşluoğlu, bir basın toplantısı düzenleyerek yeni sezon hedeflerini aktardı.

Yurdum GSK Genel Menajeri Ümit Türkoğlu ve Yurdum GSK İdari Menajeri Samet Aslan’ın da katıldığı toplantıda Abdullah Kuşluoğlu, yeni sezonda hedeflerinin büyüdüğüne dikkat çekti ve “Hedefimiz üst lige yükselmek. Kesin konuşmak istemiyoruz ama gidebildiğimiz en üst yere kadar gitmek istiyoruz. Ligde şu anda favori 5 takım sayılacaksa bu 5 takımdan birisi de biziz” dedi.

Geçen sezon rotasyonu dar bir kadroyla mücadele ettiklerini ve Kovid-19’a yakalanan sporculardan dolayı sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Kuşluoğlu, bu sezon rotasyonu daha geniş bir kadro kurduklarını aktardı.

Abdullah Kuşluoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Geçtiğimiz sezon rotasyonu dar bir kadromuz vardı. Play-Off öncesinde de iki oyuncumuzun korona virüse yakalanması eksik kadro ile mücadele etmemize neden oldu ve elendik. Teknik kadro olarak da geçen yıl eksiklerimiz vardı. Bir kondisyonerimiz bir fizyoterapistimiz yoktu.

Bu sezon ise rotasyonu bol bir kadro ile yeni sezon hazırlıklarına başladık. 11 oyuncumuzun hepsi de oynayabilecek seviyede. Güzel bir kadro oluşturduk. 15 Ağustos’ta çalışmalara başladık. Özel Anadolu Hastanesi de sağlık sponsorumuz oldu. Güzel bir yapıyla yeni sezona başladık.

Salon sporları içerisinde basketbol bir numarada. Hedeflerimiz büyüdü. Geçen yılki maliyetlere yakın bir bütçeyle yola çıktık. Tecrübeli oyuncularımız da var. Üst liglerden kadromuza dahil ettiğimiz isimler var. Hedefimiz üst lige yükselmek. Kesin konuşmak istemiyoruz ama gidebildiğimiz en üst yere kadar gitmek istiyoruz. Ligde şu anda favori 5 takım sayılacaksa bu 5 takımdan birisi de biziz.

“KASTAMONUSPOR’UN BOŞLUĞUNU DOLDURMAK İSTİYORUZ”

Kastamonu’da şehrin normale dönmesi lazım. Sel felaketi yaşadık, pandemi bir taraftan sürüyor. İnsanların hafta sonlarında vakit geçirebilecekleri sportif faaliyetlerin olması gerekiyor. Kastamonuspor’un olmadığı sezonda biz bu boşlu basketbol ile doldurmak istiyoruz. Basketbol gerçekten seyir zevki yüksek bir spor. Şu anda maçlarımızı Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda oynayacağız. Ama üniversitenin salonunu da talep ettik. Bu talebimize gelen yanıta göre maçlarımızı oynayacağımız salon netlik kazanacak.”

“SAMİMİYET BAŞARIYI GETİRECEKTİR”

Yurdum GSK Genel Menajeri Ümit Türkoğlu ise şunları söyledi: “Daha önce Karadeniz bölgesinde oyuncu olarak yer aldım. Karadeniz’in dokusunu iyi biliyoruz. Küçük şehirlerin en büyük avantajı samimiyettir. Bu da başarıyı getirecektir. İnsanlar özveriyle ve bireysel çalışmayla bu takımı ayakta tutmak istiyor. Bu da çok güzel.  Basketbolu oynarken de ben kademe kademe yükseldim. 1’inci Lig, Süper Lig, Milli takım gibi. Yöneticilik kariyerimin de böyle olmasını istiyorum. Hedeflerim var, hedeflerimiz var. 1’inci Lig ve ardından da Süper Lig gibi hedeflerimiz var. Çok zor değil. Sadece sahiplenmek lazım.”