“Çalışmalar düzenli olarak devam ediyor”

GMG Kastamonuspor yönetimi, kulübün son durumu hakkında bir açıklamada bulundu. Bu sezon lig hakları yaşanan sel afeti sonrasında dondurulan kırmızı siyahlılarda yönetim, A takımın Kastamonulu gençlerden oluşan 24 kişilik kadronun hafta içi her gün antrenmanlarını yaptığını, U9-U10-U11-U12-U13-U14 ve U18 altyapı takımlarının da düzenli olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti.

Kulüp yönetiminin açıklaması şöyle:

“Bilindiği üzere; Türkiye Futbol Federasyonu, ilimizde yaşanan afet sonrası GMG Kastamonuspor’umuzun 2021-2022 sezonu için tüm haklarını dondurmuş ve 2022-2023 sezonunda yeniden TFF 2.Lig’de mücadele etmesine karar vermiştir.

Öncelikle bu süreçte kulübümüzün ayakta kalabilmesi ve takımımızın çalışmalarını sürdürebilmesi için başkanımız ve yönetim kurulumuz, maddi – manevi tüm fedakarlıkları yapmaktadır. Hali hazırda tamamı Kastamonu’muzun genç evlatlarından oluşan A takımımız, 24 kişi ile hafta içi her gün antrenmanlarını gerçekleştirmektedir. U9-U10-U11-U12-U13-U14 ve U18 altyapı takımlarımız da düzenli olarak çalışmalarını yapmaktadır. Bununla birlikte önümüzdeki sezon için de çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmekte olup, hocalarımız ve personellerimiz aktif olarak görevlerinin başındadır. Bilinmesini isteriz ki; futbolcularımızın ve personellerimizin maaşları düzenli olarak ödenmekte olup aynı zamanda yapılandırılmış borçlarımızın vadesi geldiğinde ödemeler yapılmaktadır. Maddi ve manevi bir çok zorluk yaşansa da kulüp yönetimimiz görevinin başında ve çalışmalarına devam etmektedir. Bu konuda Aygün ailesi varlığını hissettirmeye devam etmekte olup, gelecek sezon çalışmalarını da bizzat takip etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”