Zafer Yürüyüşü için çağrı

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği’nin geleneksel hale getirdiği “Zafer Yürüyüşü” yarın yapılacak.

Kamu-Sen İl Başkanı Nedim AfacanBu yılki 18 Mart resmi programına da dahil edilen ve yarın 15.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp Kale’ye kadar sürecek Zafer Yürüyüşü için Kastamonululara katılım çağrısı yaptı.

Afacan, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği gibi birincisi 1915 yılında Çanakkale Zaferi haberi alındığında yapılan “Zafer Yürüyüşü” nün 2013 yılında Türkiye Kamu-Sen tarafından tekrar gündeme getirilmiş halkımızın ve sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle aynı tarihte ikincisi coşkulu bir şekilde gerçekleştirilmişti. Sonraki yıllarda daha da artan coşku ve katılım ile “Zafer Yürüyüşü” Kastamonu halkına mal olarak geleneksel bir hal almıştı.

Bu yıl Zafer Yürüyüşü Kastamonu Valiliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma resmi programına dahil edilmiştir. Yürüyüş 19 Mart 2016 Cumartesi günü saat 15:30’ da Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Kastamonu Kale’sinde son bulacaktır.

19 Mart Cumartesi günü saat 14:50’de Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin vereceği konser ile Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak ve akabinde 15:30’da icra edilecek yürüyüş ile devam edecek programa Türkiye Kamu-Sen tüm teşkilatları ve üyeleri ile her yıl olduğu gibi bu yıl da katılacak ve elinden gelen her türlü desteği verecektir.

Türkiye Kamu-Sen olarak, Çanakkale’de, terörle mücadelede ve vatan savunması için tarihin her döneminde toprağın kara bağrına düşen canları anmanın ve son günlerde yaşanan elim terör olaylarına tepki koymanın boynumuza borç olduğunun bilinci ile tüm hemşerilerimizi “Zafer ve Şehitlere Saygı” olarak kabul ettiğimiz yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz..”