İşeri: Eylül’de üretime başlayacağız

“Sanayi Evsaflı Orman Ürünleri Ortak İşleme Entegre Tesisi” projesiyle ilgili ziyaretler kapsamında Belediye Başkanı Tahsin Babaş’la görüşen Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, bir aksilik yaşanmadığı taktirde tesisin eylül ayında üretime başlayacağını söyledi.

Babaş ise Maalesef ilimizde üretime yönelik yatırım yapmak isteyen kişi sayısı az. İlimiz üretime yönelik yatırımların artmasıyla hızla kalkınacaktır” diye konuştu.

 

ticaret0Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri ve yönetim kurulu üyeleri, Organize Sanayi Bölgesi’nde AB hibesiyle gerçekleştirecekleri “Sanayi Evsaflı Orman Ürünleri Ortak İşleme Entegre Tesisi” proje konusunda, projenin Teknik Ekip Takım Lideri Javier Casanova, Geliştirme Yöneticisi Uzmanı Aslı Moral ve Proje Direktörü Genel Sekreter Emre Uzer ile birlikte dün Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

Projede yer alan isimleri yerel yöneticilerle tanıştırmak için ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, projenin son aşamasına gelindiğini belirtti. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı tarihi ve kültürü canlandırmak için attığı adımları desteklediklerini de ifade eden İşeri, “Bizler de ilimizin ağaç sanayisinde daha iyi hizmet vermek adına dev bir proje yaptık. Bu proje Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığımızdan da tam destek gördü. İnşallah eylül ayı içerisinde üretime başlayacağız” diye konuştu.

Kastamonu’nun yüzde 65’inin ormanlarla kaplı olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, ağaç ve ağaç ürünlerinin Kastamonu’da işlenmesi adına çalışmalar yaptıklarını ifade ederek “İlimiz yıllardır bu noktada hep eksik kaldı. Ormanla ilgili entegre tesis istiyoruz. Maalesef ilimizde üretime yönelik yatırım yapmak isteyen kişi sayısı az. İlimiz üretime yönelik yatırımların artmasıyla hızla kalkınacaktır” diye konuştu.

Ticaret Borsası’nın Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği projeden ötürü tebrik eden Başkan Babaş, belediye olarak Ticaret Borsası’na desteklerinin her zaman süreceğini belirtti.