“Zararlar giderilecek”

TARIM VE ORMAN BAKANI VAHİT KİRİŞCİ, KASTAMONU'DA SELDEN ZARAR GÖREN TARIM ARAZİLERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU (AKİF DOĞAN - EMRE YILMAZ - ÖZGÜR KAYA - VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Kastamonu'da selden zarar tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.
  • Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sel nedeniyle zarar gören merkez ilçe, Taşköprü ve Hanönü’ndeki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu ve “Zararlar giderilecek” dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sel nedeniyle zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.

İlimize gelerek sarımsak ve çeltik tarlaları başta olmak üzere ekili alanlarda incelemelerde bulunan Bakan Kirişçi’ye Vali Avni Çakır ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik eşlik etti.

İlk olarak merkez ilçeye bağlı Ömerli ve Emirli köylerinde incelemelerde bulunan Bakan Kirişçi, çiftçilerden zararlarıyla ilgili bilgi aldı.

Çiftçilerin sorun ve taleplerini dinleyen Bakan Kirişci, daha sonra ise Taşköprü’nün Kıran köyünde sel suları nedeniyle zarar gören sarımsak tarlalarını gezdi.

Son olarak Hanönü ilçesinde incelemelerde bulunan Bakan Kirişci, Yenice Köyü ve Vakıfgeymene Mahallesi Dereköy mevkiinde çeltik tarlalarını incelip yetkililerden bilgi aldıktan sonra, vatandaşlara meydana gelen zararlarının giderileceğini söyledi.