Kurum ve Karaismailoğlu bölgeyi inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sel felaketinin yaşandığı Bozkurt, İnebolu ve Küre ilçelerimizde incelemelerde bulundu.

Kurum ve Karaismailoğlu, Bozkurt’ta selin etkilediği mahallelerde inceleme yaptı.

Daha sonra geçen yıl 11 Ağustos’taki selde yıkılan köprülerin yerine inşa edilenleri inceleyen Kurum ve Karaismailoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Vatandaşların sorunlarını da dinleyen Kurum ve Karaismailoğlu, yeniden inşa edilen Bozkurt Küçük Sanayi Sitesi’ni de gezdi.

Bakan Karaismailoğlu, İnebolu’da Söke Çayı kenarında selin etkisiyle göçük meydana gelen yolda ve ilçenin sahil kesiminde inceleme yaptı.

Daha sonra İnebolu Belediyesini ziyaret eden Karaismailoğlu, burada İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ve yetkililerle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından ilçenin cadde ve sokaklarında bir süre yürüyen Karaismailoğlu, yakından ilgilendiği esnaf ve vatandaşın taleplerini dinledi. Karaismailoğlu, İnebolu’daki temas ve incelemelerinin ardından Küre ilçesine hareket etti. Yol boyunca iş makinalarının dere yataklarındaki çalışmalarını yakından inceleyen Karaismailoğlu, yetkililerden bilgi aldı.