ZORLU NAKLİYE

İstanbul Merter’de Anadolu Efes’e ait kapatılan bira fabrikasından sökülen 6 adet maya kazanının deniz yoluyla getirildiği İnebolu Limanı’ndan Ankara’ya taşınmasına başlandı.

Anatolia ve Ahmet Yiğit nakliye firmalarının işbirliğinde İnebolu’dan Ankara’nın Kahramankazan ilçesindeki bira fabrikasına 20 günde taşınması planlanan bira maya kazanlarının taşınmasında İnebolu tüneli kullanılamayacağı için Taşoluk köyünün güzergahı tercih edildi.

Klavuz olarak yola çıkan ilk aracın geçişi sırasında köy muhtarı Ali Ünlü’nün evinin çatısı aracın geçişini engelledi. Bunun üzerine çatının bir kısmı kesilerek kısaltıldı. Yol boyunca elektrik ve telefon kabloları da ekipler tarafından kaldırıldı.

Nakliye firması yetkilisi Hakan Akın, verdikleri zararı telafi ettiklerini belirterek, Kastamonu üzerinden Araç güzergahını kullanacaklarını söyledi.

İnebolu’dan Ankara Kahramankazan’a kadar 400 kilometre yol kat edeceklerini belirten Akın, 3 günde Kastamonu’ya ulaşmayı, 20 günde de yolculuğu tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Kadir YILDIRIM