Vahşetin faili “figüran” çıktı

İmam nikahlı eşini boğazını keserek öldüren ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Gencay Gökcen, çok sayıda sinema filmi ve TV dizisinde figüranlık yapmış.

Araç Yeşilova Köyü’nde imam nikahıyla yaşadığı 4 çocuk annesi Pınar Çelik’i (38) sahur vakti boğazını keserek öldüren Gencay Gökcen (33), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ölen Pınar Çelik’in katil zanlısı Gencay Gökcen’in daha önce intihar eden ağabeyi Aydın Gökcen ile 13 yıl evli kaldığı da ortaya çıktı. Katil zanlısı Gencay Gökcen’in ise geçmişte bir çok dizi ve sinema filminde figüranlık yaptığı da öğrenildi.

Zanlı Gencay Gökcen’in mahkemedeki ifadesinde, Pınar Çelik ile Kocaeli’nde sahlep toplamaya gittikleri sırada ilişkilerinin başladığını, 3 ay önce de imam nikahı kıyarak birlikte yaşamaya başladıklarını söyledi. Pınar Çelik’in sosyal paylaşım sitesinden başka erkekler ile konuştuğunu iddia eden Gencay Gökcen, “O gece bu konuyla ilgili tartışmaya başladık. Mutfaktan aldığım bıçak ile saldırdım. Ne yaptığımın farkında değildim. Pişmanım” dedi.