1.Amatör'de ilk yarı Ormanspor'un

Reşat Yılmaz Kastamonu 1. Amatör Lig’de sezonun ilk devresi 24 puanla Ormanspor’un liderliğinde sona erdi. Ligde Tosyaspor ile aynı puana sahip olan Ormanspor, gol averajıyla zirvedeki yerini aldı.
Uzun süredir zirve yarışına ortak olan Yolspor ise devreyi 19 puanla üçüncü sırada tamamlarken, Taşköprüspor ise 18 puanla devreyi dördüncü sırada bitirdi.
Seydilerspor ise topladığı 12 puanla 5. sırada, Araç Belediyespor 9 puanla 6. sırada, Çatalzeytinspor 7 puanla 7. sırada, Daday Yeni Belediyespor 6 puana 8. sırada, İneboluspor 6 puanla 9. sırada yer alıyor. Sezon başında ligden çekilen Bozkurt Belediyespor ise son sırada bulunuyor.
1.Amatör Lig’de sezonun ilk devresinde en farklı galibiyeti Yolspor elde etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde ligin 8. haftasında İneboluspor ile karşı karşıya gelen Yolspor, rakibini 17-0’lık tarihi bir farkla mağlup etmeyi başarmıştı. İneboluspor, ligin 6. haftasında da lider Ormanspor’a 15-0 mağlup olmuştu.

Erdi Sarı
Erdi Sarı
selahattin turşucu
Selahattin Turşucu

 

 

 

 

 

 

İlk devre sonunda Gol Krallığı yarışına bakıldığında ise Ormanspor’dan Erdi Sarı ve Selahattin Turşucu attıkları 9’ar golle zirvede yer alırken, Yolspor’dan Orhan Şahin, Tosyaspor’dan Sinan Kaymak ve Selçuk Kara ise 8’er golle krallık yarışını kovalayan isimler oldu.