10 maddelik adalet çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 25 günlük yürüyüşünün sonunda Maltepe’de düzenlenen mitingte halka hitap etti.
CHP Kastamonu Teşkilatından da katılımın olduğu mitingte “Toplum olarak korku gömleğini çıkarıp attık” diyen Kılıçdaroğlu, 10 maddelik “Adalet Çağrısı”nı okudu ve “Bu çağrıdaki tüm taleplerimiz karşılanıncaya kadar durmayacağız” dedi.

 

 

“Ankara Güvenpark’ta başladığımız yürüyüşü Maltepe’de noktaladık ama kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan başlattığı ve 25 gün süren ‘Adalet Yürüyüşü’nü dün sonlandırdı ve Maltepe miting alanını dolduran halka seslendi.
“Aziz vatandaşlarım, benimle birlikte 450 kilometreyi kat eden sevgili arkadaşlarım” diyerek kalabalığa seslenmeye başlayan Kılıçdaroğlu, “Sevgili adalet arayışçıları. Maltepe meydanından bütün Türkiye’ye gönül dolusu muhabbetler gönderiyoruz. 15 Haziran 2017’de sabah saatlerinde Ankara Güvenpark’ta başladığımız yürüyüşü Maltepe’de noktaladık ama kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin. Bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır. 9 Temmuz yeni bir tarihtir, yeni bir iklimdir yeni bir doğuştur” dedi.
Konuşmasında ana başlıklar halinde, “Dünyanın en barışçıl yürüyüşünü yaptık.
9 Temmuz bir yürüşün sonu değil, bir özgürlüğün başlangıcıdır.Tek adam rejimine, FETÖ’ye karşı olduğumuz için yürüdük. Yaşadığımız dönem bir dikta dönemidir.
Toplum olarak korku gömleğini çıkarıp attık” diyen Kılıçdaroğlu, 10 maddelik “Adalet Çağrısı”nı okudu ve “Bu mücadele adalet mücadelesi… Bu yürüyüş bizim yürüyüşümüz. Bu çağrıdaki tüm taleplerimiz karşılanıncaya kadar durmayacağız. Bu yürüyüş artık başladı. Korku duvarlarını yıkacağız. Adalet yürüyüşümüzün bu son günü yeni bir başlangıçtır… Yeni bir ilk adımdır.
Bu bağlamda Yasama/yürütme ve yargı erklerini kullanan bütün yetkililere bu uyarılarımızı iletirken, siyasal partileri, toplumun farklı kesimlerini, sivil toplum örgütlerini ve bütün yurttaşları, bildirinin hedeflerini sahiplenmeye ve hayata geçirmek için mücadeleye çağırıyoruz” diye konuştu.