137 projeye 21.5 milyon lira hibe desteği

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri 13. etap kapsamında ilimizden bakanlığa sunulan 137 projeye, geçen yılki hibe tutarının üç katından fazla olmak üzere 21.5 Milyon TL hibe desteği verilmesine karar verildiğini açıkladı.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri 13. etap kapsamında ilimizden bakanlığa sunulan 137 projeye 21.5 Milyon TL hibe desteği verilmesine karar verildiğini açıkladı.

Gelişmeyle ilgili bilgi veren Çelik, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Toplam proje bedeli 44 milyon lira olan ve 10 adet sabit üretim tesisi profesyonel ahır, ağıl, 2 adet Sarımsak, 2 adet Siyez, 1 adet Defne,1 adet Mantar, 1 adet Bitkisel Ürün, 1 adet Hayvansal Ürün İşleme Paketleme ve Depolama Tesisi, 1 adet Hububat eleme tesisi olmak üzere 19 adet ‘Ekonomik Yatırım Projesi ilekaba yem deposu, sundurma, tarım alet ve makinaları, kafes balıkçılığı,gübre ekipmanları ile ilgili Çiftçilik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine yönelik 118 projeye hibe olarak verilecek 21.5 milyon lira tutar ilimize tahsis edildi.”

Geçen yıl 12. etapta uygulanan projelere verilen hibe tutarının6.5milyon lira olduğunu hatırlatan Çelik, “Bu yıl, 2019’daki hibe tutarınınüç katından daha fazla artış sağlanmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyor Kastamonu’muza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.