2 lisemiz yeni binalarında

Mustafa Kaya Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Şehitleri Lisesi (Kuzeykent Lisesi), öğretim yılının dün yarıyılına  dün yapımı tamamlanıp kapılarını açan yeni binalarında başladı.

Araç Boyalı Ertürk Yöndem Yatılı Bölge Ortaokulu’nun ek binasının açılışı da dün düzenlenen ve Vali Yaşar Karadeniz ile Milletvekili Metin Çelik’in de katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT programcısı olan Ertürk Yöndem’in destekleri ile yapılan prefabrik binanın açılışına Karadeniz’in yanı sıra ayrıca Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Araç Kaymakam Vekili Cengizhan Ankara, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran,  Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Ali Parmaksız,  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Muhtarlar ve halk katıldı.

Bina yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Karadeniz; okulun ilimize ve Araç ilçesine hayırlı olması temennilerinde bulunarak öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Ayrıca okul hakkında bilgi alan Vali Karadeniz yetkililere çeşitli talimatlarda bulundu.