20. mahalleye merhaba

Şehrin yanıbaşındaki Budamış köyünün, Belediye sınırları içine alınma talebinin oylandığı referandumdan “evet” çıktı.
Dün yapılan referandum oylamasında 602 seçmenden 407’si oy kullandı; 392 evet ve 15 de hayır oyu çıktı.
Referandum yapılan Budamış’a Belediye Meclisi Üyesi Zeki Kebeci ile birlikte giden Belediye Başkanı Tahsin Babaş’da, “Budamış’lı hemşehrilerimiz referandumda büyük çoğunluğu evet verdi. Biz de Budamışlı hemşehrilerimizin bu kararlarını Belediye Meclisimize sunacağız ve ardından da altyapı, üst yapı, yol ve diğer çalışmalara hız vereceğiz. Bu karar hem Budamışlı hemşehrilerimiz hem de şehrimiz için çok iyi oldu. Budamış’a hizmet için elimizden geleni yapmaya hazırız. Yeni alınan karar ilimize ve Budamışlı hemşehrilerimize de hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Budamış Köyü Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu ise alınan sonucun ardından şunları söyledi:
“Köyümüzün 888 nüfüsu bulunmaktadır. Budamış Köyümüzün kastamonu’nun Mahallesi olması için daha önceden tüm girişimlerimizi ve müracaatlarımızı yaptık. Ardından da Mahalle olup olmaması için referanduma gittik ve Köyümüzde yaşayan hemşehrilerimizin büyük çoğunluğu mahalle olması için evet dedi. Şimdi Köyümüzün adı Budamış Mahallesi olacak. Şimdi Belediye Meclisimiz de Budamış’ın Mahalle olması için karar verdikten sonra çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız ve eğitim için okul, sağlık için de Aile Sağlığı Merkezi açılması için girişimlerimizi de hemen yapacağız. Budamış’ın alanı Ümit Ticaret’ten Çamkent’e kadar uzanıyor.
Doğalgaz boru hattı Şehri Şahane konutlarına kadar döşendi. Budamış için de ek T boru atıldı. Referandum seçimimiz ilimize ve köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını da diliyorum. Budamışlılar olarak çok mutlu ve çok sevinçliyiz.”