23 Nisan coşkusu balkonlara sığmadı

Kastamonu'da vatandaşlar, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un çağrısı üzerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 100. yılını evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden saat 21:00'da ay yıldızlı bayraklar eşliğinde İstiklal Marşını okuyarak kutladı. ( Özgür Alantor - Anadolu Ajansı )

Kastamonulular, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100. yılını evlerinin balkonlarından ay yıldızlı bayraklar eşliğinde İstiklal Marşı’nı okuyarak kutladı.

Vatandaşlar,  saatler 21.00’i gösterdiğinde İstiklal Marşı’nı evlerinin balkonlarından ve  hep bir ağızdan seslendirdi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Atatürk ve Şerife Bacı Anıtı önünde Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Merkezde bulunan Silüet Sitesi’nde ise Elit Organizasyon’un sahiplerinden Nail Çiçek’in organizasyonuyla 23 Nisan etkinliği düzenlendi. Site sakinleri de evlerinin balkonlarını Türk bayrakları ve balonlarla süsledi. Site sakinleri İstiklal Marşı öncesi pencere ve balkonlarından İzmir ve 10. Yıl Marşı’nı seslendirerek 23 Nisan’ı kutladı. Saat 21.00’ı gösterdiğinde site sakinlerini ellerindeki balonlarını havaya bırakarak İstiklal Marşı’nı okudu.