6 ayda 2759 işletme denetimden geçti

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri yıl boyunca sürdürdükleri gıda denetimlerini Ramazan ayında daha da sıklaştırarak, eksik görülen konularda işyerlerini uyardı ve cezai işlem uyguladı.
İl Müdürü Osman Yaman’ın da bizzat katıldığı denetimler Ramazan ayında pide, yufka, unlu mamuller, tatlı ve şekerleme üretimi yapan işletmelerde gerçekleşti.
İl Müdürü Yaman, Ramazan denetimleri çerçevesinde özellikle “Rmazan Erzak Paketi” adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satış ve dağıtımının yapıldığı iş yerlerine yönelik denetimlerde, paket içeriğinde bulunan gıdaların son tüketim tarihlerine dikkat edildiğini söyledi.
Yıl boyu denetimlerini sürdüren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri yılbaşından bu tarafa il genelinde 2 bin 759 işletmeyi denetledi, bu denetimlerde 8 işletmele yasal işlem uygulanırken, 20 bin 854 lirra idari para cezası kesildi.
Ramazan ayında ise üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik 286 işletmede denetim gerçekleşti. Bu denetimler esnasında ise 17 işletmeye tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için süre verildi.