8 adrese baskın, 5 tutuklama

  • Jandarma ekipleri, Araç’ta çeşitli tarihlerde gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonları neticesinde Kastamonu ve İstanbul’da 8 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Operasyonlarda 9 kişi gözaltına alınırken, 110 gram skunk, 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen şahıslardan 5’i ise tutuklandı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Araç’ta uyuşturucu ticareti yapan ve imal eden kişilere yönelik çeşitli zamanlarda yapılan operasyonlarda 100 gram skunk, 30 gram esrar, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 5 adet fişek ele geçirilmesi olaylarının akabinde Kastamonu ve İstanbul illerinde 9 şüpheli şahıs için 8 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlar neticesinde 110 gram skunk (hibrit esrar olarak biliniyor ve diğer uyuşturucu maddelere oranla 20 kat daha tehlikeli), 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Gözaltına alınan 9 kişi ise Adli makamlara sevk edilirken, 7 adet cep telefonuna da incelenmek üzere el konuldu. Adliyeye sevk edilen şahıslardan 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.