Acil düzenleme!

Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kalan Kastamonuspor 1966 Galatasaray, Akhisar ve Karşıyaka gibi Türk futbolunun üç yıldız takımını ağırlamaya hazırlanırken, Gazi Stadı’nda acil düzenleme isteyen iki konu var.

Dünya futbol tarihinde görülmemiş ilginçlikler ve görüntüler içeren Kasımpaşa maçında “sırıtan” eğretilik ve yokluklarla bir kez daha Türkiye’nin önüne çıkmamamız için bu düzenlemelerin acilen yapılması gerekiyor.

Bunlardan birincisi, Türkiye’nin belki de en kaliteli zeminine sahip olduğunu Kasımpaşa maçındaki en olumsuz koşullarda bile bozulmayarak gösteren zemine sahip Gazi Stadı’nın, 3. Lig’e bile yakışmayan kale direk ve ağları…

olması

Hurdalıktan çıkmış görüntüsü veren gergi direklerinden tutun da, iplerle yan direklere bağlanmış zavallı durumdaki ağlarla mı ağırlayacağız Galatasaray’ı, Aksihar’ı, Karşıyaka’yı?

İkincisi ise, Kasımpaşa maçında A Haber spikerinin, “Burada maç anlatabileceğimiz doğru dürüst bir yer yok. Tribünlerdeki direkler yüzünden sahayı görmekte zorlanıyoruz” diyerek dile getirdiği “yayın odası” yokluğu…

Şu an seyirciye kapatılan maraton tribününe acilen bir yayın odası kurulması gerekiyor. Hem spikerlerin rahat görev yapabilmesi, hem de kameraların seyircili tribünü göstererek maçın havasını doğru düzgün yansıtabilmesi için bu gerekli.