AFDİ velileri alt geçit istiyor

Yeni eğitim öğretim yılına yeni binasında başlayacak olan Ali Fuat Darende İlkokulu’nda (AFDİ) bine ulaşacak öğrenci mevcudu nedeniyle yaşanacak çok ciddi trafik sorunu hem velileri hem de okul yönetimini düşündürüyor.

Rauf Denktaş Bulvarı’nın başlangıç noktasında bulunan okulun giriş ve çıkış saatlerinde yaşanacak büyük yoğunluğun endişe verici olduğunu belirten veliler, özellikle Salı Pazarı yönünden okula geliş gidiş yapacak olan öğrencilerin sıkıntı yaşayacağına dikkat çekiyor.

Okulların açılmasıyla birlikte bu kesimde trafik önlemlerine özel önem verilmesini ve görevlendirme yapılmasını isteyen velilerin uzun vadedeki talebi ise söz konusu kesime yayalar için bir alt geçit inşa edilmesi.

Soruna dikkat çeken veliler, bu taleplerini dile getirirken de, “Buraya bir an önce bir  alt yaya geçidi yapılmasını istiyoruz. Daha önce de Candaroğulları okuluna gidiş gelişlerde sıkıntı yaşanmıştı, kazalar yaşanmış ve o bölgeye alt yaya geçidi yapılmıştı. Onun gibi alt yaya geçidi yapılmasını istiyoruz” dediler.

 

CM