“Ağır yenilgilerden dolayı özür diliyorum”

Hentbolda Avrupa’ya veda eden Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Hakan Günal, “İki maçta da alınan ağır yenilgiden dolayı tüm Kastamonu halkından takımım ve kendi adıma özür diliyorum. Oyuncularım ellerinden geleni yapmaya çalıştılar ama olmadı” dedi.

Avrupa’da gruplara kalıp gruplardan çıkan ve bunu iki defa başaran, bir sezon çeyrek final bir sezon da yarı final oynama başarısı gösteren tek Türk takımı olduklarını hatırlatan Günal, “Her ne kadar bu sezon çeyrek finalde kötü bir şekilde veda etmiş olsak da sporcu arkadaşlarım bir övgüyü hak ediyorlar. Türk hentbolunun bu övgüyü takıma göstermesi gerekir” diye konuştu.

Skorlar sadece istatistik, elde edilen başarıların ise tarihsel bir geçmiş yarattığını da ifade eden Günal, “Bu takım hangi seviyelerde olduğunu hentbol camiasına bir kez daha göstermiştir. Bugün elendiğimiz yer, Şampiyonlar Ligi takımları da dahil,Avrupa’nın en iyi 20 takımının olduğu yer. Demek ki Avrupa’nın en iyi 20 takımından birisiyiz. Belediye başkanımıza, kulüp yönetimine ve sporcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, burada benim de payım varsa bundan da gurur duyuyorum” dedi.