AHMET TAMEL UNUTULMAYACAK

Kastamonu çok değerli, çok bilgili ve birikimli bir evladını yitirdi…

Gazeteci ve spor adamı Ahmet Tamel, tedavi görmekte olduğu Kastamonu Devlet Hastanesi’nde dün öğlen saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Basın ve spor dünyamızda ismi unutulmayacaklar arasına giren ve ölümü büyük üzüntü yaratan  sevgili arkadaşımız, değerli ağabeyimiz, eski Yayın Yönetmenimiz Ahmet Tamel’i bugün düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurluyoruz.

 

 

Kastamonu çok değerli, çok bilgili ve birikimli bir evladını yitirdi…

Gazeteci ve spor adamı Ahmet Tamel, tedavi görmekte olduğu Kastamonu Devlet Hastanesi’nde dün hayata gözlerini yumdu.

64 yaşındaki Ahmet Tamel, iki hafta önce kaldırıldığı ve böbrek yetmezliği teşhisi konularak yoğun bakıma alındığı Kastamonu Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere kurtarılamadı.

Hayatını basketbola ve gazeteciliğe adayan Tamel, her iki dalda da çok sayıda isme hocalık yapmıştı. Gazetemizde basketbol yazıları yazarak başladığı gazetecilik hayatını Açıksöz ve Nasrullah gazetelerinde sürdüren ve yayın yönetmenliği görevini üstlendiği gazetemizde noktalayan Tamel’in ölümü büyük üzüntü yarattı.

Merhum Tornacı Necati Tamel’in oğlu, Valilik personeli Hayran Erkal ve Emekli Öğretmen Türkan Tamel’in kardeşleri, Emekli M. Eğitim Bakanlık Müfettişi Ali Erkal’ın ın kayınbiraderi,EnerjiSa Emekli Bölge Müdürü  Mustafa Tamel’in amcaoğlu, Av. Burak Tamel’in sevgili ağabeyiolan Ahmet Tamel’in cenazesi bugün öğle öncesi Devlet Hastanesi’nden alınarak Nasrullah Camii’ne getirilecek.

Burada kılınacak cenaze namazının ardından Ahmetdede’deki aile kabristanında toprağa verilecek olan sevgili arkadaşımıza Allah’tan rahmet;ailesi, basın ve spor camiası başta olmak üzere tüm Kastamonu’ya başsağlığı diliyoruz.