Ahşap Birimi marşa bastı

Belediye tarafından faaliyete geçirilen Ahşap Birimi, boş ve bakımsız durumda bulunan konakların restorasyonuna Avcılar Konağı’ndan başladı.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Belediye Ahşap Birimi’nin tamamen kendi imkânlarıyla, dışarıdan hiçbir mali destek almadan onarım ve tadilatına başladığı belirtilen“Avcılar Konağı”nı ziyaretindegazetecilere açıklamalarda bulundu.Yaptığı açıklamada, geleceğe dönük hedeflere ulaşmak adına belediye bünyesinde kurulan, Ahşap Birimi’nin hayati bir önem taşıdığını ifade etti.

Vidinlioğlu, birim ve çalışmalarla ilgili bilgi verirken şunları söyledi

“Bu birimin, tarihi gün yüzüne çıkarma hedeflerimiz doğrultusunda bizlere büyük katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Ustalarımız tamamen belediyemiz tarafından sağlanan imkânlar doğrultusunda çalışmalara başladı. Avcılar Konağı ilimizin önemli bir konumunda. Konağın âtıl halde olması hem güvenlik açısından hem de Kastamonu’muzun tarihi dokusu ile örtüşmeyen görüntüsü ile olumsuz bir etki yaratıyordu. Konağımızın onarım ve tadilatının tamamlanması ile birlikte ifade ettiğim olumsuzluklar ortadan kalkacak, çok az bir maliyetle büyük bir kültürel kazanç elde edeceğiz” dedi.