“Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası”

KASTAMONU’da ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenlendi.
Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İş Birliği Protokolü” kapsamında Kastamonu genelinde ilk/ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” gerçekleştirildi.
Turnuva, birinci gününde merkez ilçe, ikinci gününde tüm il geneli oyuncuların katılımıyla yapıldı. İlk gün Kuzeykent Spor Kompleksi Santranç Oyunu Salonu’nda merkez ilçe oyuncuları arasında yapılan turnuvaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Şeker, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
İlkokullar ve ortaokullar arasında gerçekleştirilen turnuvanın akabinde turnuvanın ikinci günü tüm ilçelerden gelen ilçe birincileri ve merkez ilçe birincileri bir turnuva daha yapıp turnuva sonuçlandırıldı.
Türkiye geneli resmi tüm ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik Antalya’da gerçekleştirilecek “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası”na gitmeye hak kazanan öğrencilere ödülleri takdim edildi. (HABER MERKEZİ)