Aktekke’de Aşam, Honsalar’da Kömeç

Aktekke’de, bin 258 oy toplayan Yücel Aşam, merhum babası Yavuz Aşam’ın yerine muhtar seçildi. Aşam’a en çok yaklaşan aday ise 363 oy toplayan Hasan Yetişgen oldu.
Honsalar’da sandığa giden seçmenlerden 298’inin oyunu alan Namık Kömeç muhtarlığı kazandı, Orhan Çapulcuoğlu’na ise 198 oy çıktı.

Aktekke ve Honsalar muhtarları Yavuz Aşam ve Hüseyin Aksoy’un vefatları sonrası bu hahallelerimizde yenilenen muhtarlık seçimleri yapıldı.
3 bin 715 seçmeni bulunan Aktekke Mahallesi’nde seçmenler Sepetçioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Lisesi) sınıflarında kurulan dokuz sandıkta oylarını kullandı.
Bin 100 seçmeni bulunan Honsalar Mahallesi’nde ise sandıklar Abdülhakhamit İlkoklu’nda kuruldu.
Honsalar’da Namık Kömeç ve Orhan Çapulcuoğlu olmak üzere iki aday yarışırken, Aktekke’de Yücel Aşam, Hasan Yetişgen, Yavuz Tingiroğlu, Ayten Urganioğlu, Nuri Topaçoğlu, Mustafa Güllü ve Hasan Öz olmak üzere yedi aday bu büyük heyecanı yaşadı.
Honsalar Mahallesi’nde yapılan seçimde sandığa giden seçmenlerden 298’inin oyunu alan Namık Kömeç muhtarlığı kazandı, Orhan Çapulcuoğlu’na ise 198 oy çıktı.
Aktekke Mahallesi’nde ise, bin 258 oy toplayan Yücel Aşam, merhum babası Yavuz Aşam’ın yerine muhtar seçildi. Aşam’a en çok yaklaşan aday ise 363 oy toplayan Hasan Yetişgen oldu.
Seçim sonrasında sonucu merakla bekleyen mahaleliler, yeni muhtar seçilen Aşam ve Kömeç’i kutladı.
Her iki yeni muhtar da “Şimdi artık seçimi bir tarafa bırakıp mahallemize nasıl en iyi hizmeti vermek için çalışma zamanı” dediler ve kendilerine oy veren vermeyen seçmenlerine teşekkür ettiler.