Amatör liglerde sezon planlaması

Kastamonu Amatör Küme’de 2021-2022 sezonu fikstür çekimi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. ASKF Genel Başkanı Adem Keloğlu, Futbol İl Temsilcisi Serdar Badioğlu, kulüplerin başkan ve yönetim kurulu üyeleri, TÜFAD Başkanı Selim Aydın, İHK Başkanı Alper Güner, TFFHGD Başkanı Fatih Uysal ve ASKF Yönetim Kurulu üyelerinin katılım sağladığı toplantıda, 1 Amatör Küme’nin bu sezon 6’şar takımlı 2 gruptan oluşması kararlaştırıldı.

A Grubu Yurdum Gençlik Spor, Cide Belediyespor, Yolspor, Araç Belediyespor, Seydiler Spor, Hanönü Belediyespor; B Grubu ise Ormanspor, Sarı Yıldız Spor, Devrekani Belediyesi Esnaf Spor, Çatalzeytinspor, Tosyaspor, İhsangazispor takımlarından oluştu.

13-14 Kasım’da başlatılması planlanan U18 Ligi GMG Kastamonuspor, Yurdum Gençlik Spor, Tosyaspor, Taşköprüspor, Özel İdare KHS, Tosya İdmanyurdu ve Ormanspor olmak üzere 7 takımdan oluştu.  10 takımlı U16 Ligi ise A ve B Grupları’nda 5’er takımdan oluştu. A Grubu’nda Cide Belediyespor, Yurdum Gençlik Spor, Taşköprüspor, Abana Gençlerbirliği, Özel İdare KHS; B Grubu’nda Kastamonu Yıldızları Spor, Araç Belediyespor, Ormanspor, Sarı Yıldız Spor, Tosya İdmanyurdu Spor. Ligin 26-27 Şubat tarihlerinde başlatılması planlanıyor.

U14 takımı da 2 grupta oynanacak. A Grubu’nda Tosya İdmanyurdu, İnebolu GSK, Cide Belediye Spor, Tosya Spor, Kuzeykent Spor, İhsangazi Spor, Özel İdare KHS; B Grubu’nda ise Taşköprüspor, Yol Spor, Abana Gençlerbirliği, Yurdum Gençlik Spor, Sarı Yıldız Spor, Hanönü Belediyespor, GMG Kastamonuspor. Maçlar 27-28 Kasım’da başlayacak.  2’nci Amatör Küme ile 11 takımlı U12 ve 11 takımlı U11 liginin fikstürü ise Ocak ayında çekilecek.

Futbol İl Temsilcisi Serdar Badioğlu, “Bu yıl gençler ligini pandemi nedeniyle birleştirdiler. U11-U12-U14-U16 ve U18 ligi oluştu. Bu duruma dikkat edilmesi gerekiyor. İnebolu, Abana Gençlerbirliği, Bozkurt Belediyespor sel felaketinden dolayı sezona katılmayacak. Hakları saklı kalarak ligden çekilmelerine karar verildi. Futbolu gerçekten çok özledik, tüm kulüplerimize iyi bir sezon diliyoruz” dedi.

Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu ise yeni sezon için “Pandemi kurallarına mümkün olduğunca dikkat edelim.  Kulüplere yardım sağlanacak. Özellikle sel felaketinden etkilenen bölgelere maddi manevi yardımda bulunulacak. Ayrıca 18 yaşından büyük olan sporcuların aşı vurulması da önemli bir husus” dedi.