Antikacı soygunu

Görüntüleri güvenlik kamerasına takılan hırsız, değerli bulduğu eşyaları çuvala yükleyip kayıplara karıştı.

İnönü Mahallesi Taşköprü kavşağında dün ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı.
Otomotiv sektöründe yer alıyor olmanın yanı sıra hobisi olan antikacılığı da dükkan boyutuna taşıyan Kadir Yumurtacı’nın işyeri, cüretkar bir hırsız tarafından ziyaret edildi.
Saat 22.00 sularında işyerine girdiği belirlenen kimliği meçhul hırsız, içeride bulunan çok sayıda antika eşyayı kapı önüne çektiği aracına yükleyip sırra kadem bastı.
Kamera kayıtlarında, girdiği iş yerinde el feneriyle malzemeleri çuvala doldurduğu görülen zanlının yakalanmasına çalışılıyor.
Kadir Yumurtacı, olayla ilgili şunları söyledi:

“Komşularım aradı. Dükkanımda sesler olduğunu duymuşlar. Sağolsunlar, işyerimden sesler geldiğini duyunca beni aramışlar. Bende 155’i arayarak haber verdim. Dükkandan birinin çıktığını ve bu kişiyle karşılaştıklarını söylediler. Hırsız komşularıma isminin Kamil olduğunu söylemiş. ‘Kadir ağabeyi tanıyorum’ demiş. Bende olay yerine geldim. Bazı malzemelerimin çalındığını fark ettim. İşyerimden tahmini olarak toplam değeri 10 bin lirayı bulan eşyam çalındı. Bunlar arasında yüze yakın gümüş yüzük, kol saatleri, tesbihler, ahşap antika radyo, antika telefon, poster ve yağlıboya resimler var.”