Araç rüzgarı

Kadınlar Hentbol 1.Ligi’nde rakiplerini bir bir devirmeyi başaran Araç Belediyespor, son olarak hafta sonunda evinde konuk ettiği Oğuzeli Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü’nü 44-35 mağlup etti ve şampiyonluğa koşar adım ilerleyişini sürdürdü.

Araç Spor Salonu’nda oynanan ve Ümit Yıldırım-Ahmet Serhat Sefil hakem ikilisinin yönettiği karşılaşmanın ilk devresi de temsilcimizin 19-15 üstünlüğü ile tamamlandı.

Temsilcimiz bu galibiyetle puanını 25’e yükseltti ve lider Ego Spor’u bir maç eksiği ve bir puan gerisinden yakın takibini sürdürdü. Araç Belediyespor, 7 Şubat Pazar günü Polatlı Belediyespor ile deplasmanda ve 11 Şubat Perşembe günü Mudanya Belediyesi ile yine deplasmanda karşı karşıya gelecek. Temsilcimiz bu iki karşılaşmadan galip ayrıldığı taktirde liderlik koltuğunu da ele geçirmiş olacak.

Karşılaşmayı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Araç İlçe Başkanı Ümit Levent Kurtoğlu, Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu, Araç Belediyespor Başkanı Tevfik Demir Özdemir ile Araç Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhsin Safran protokol tribününden takip etti.