Araçlı kadınlar kooperatifle el ele verdi

  • Elele Kadın Kooperatifi şenlik havasında bir açılış yapmaya hazırlanıyor.

KADINLARIN ekonomisini güçlendirmek ve kadınların ürettiği ürünleri en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla kurulan S.S. Elele Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 7 kişi ile başladıkları üye sayısını 15’e çıkarttı.

Üye sayısı ve ürün çeşidi her geçen gün artankooperatifte taş baskı ile ev tekstili ürünleri, yatak odası takımları, otantik kıyafetler, mutfak takımları, çok amaçlı örtüler çantalar ve çeyizlik malzemelerinin yanı sıra organik siyez unundan yapılmış ürünler, organik marmelatlar, pekmezler, reçel çeşitleri de satışa sunuluyor.

‘’EV RAHATLIĞINDA BUTİK KAFEMİZİ AÇTIK’’

Dernek yetkilisi, ‘’Kooperatif bünyemizde kurmuş olduğumuz Butik Kafe’mizde hanımların toplantıları, doğum günleri ile özel günlerinde oturabilecekleri, kitap okuyabilecekleri, kendileri eğlenirken çocuklarını rahatlıkla bırakabilecekleri oyun alanı bulunan ev rahatlığında Butik Kafe’mizi de açtık’’ dedi.

28 MART’TA ŞENLİK HAVASINDA BİR AÇILIŞ YAPILACAK

Resmi Kuruluşunu 10 Aralık 2019 tarihinde yapmış olan Elele Kadın Kooperatifi üyeleri, 28 Mart 2020 günü şenlik havasında bir açılış yapmaya hazırlanıyor.

Açılışa Kastamonulu sanatçıların ve Safranbolu Halk Oyunu ekibinin de katılacağı öğrenildi.

Kooperatif Başkanı Habibe Oral Sevimlioğlu; ‘’Kooperatifimizi otopark yanında bulunan Eski Kaymakamlık Konağı olarak bilinen yerde açtık. Amacımız köylerdeki hanımların da üretime katılarak ekonomik özgürlüklerini sağlamak. Köylerde imalathane kurmayı da planlıyoruz.

Ayrıca yapılacak olan festivallere, ilçe tanıtım günleri de katılarak ilçemizin ve kooperatifimizin ürünlerini tanıtacağız.

Kooperatifimizin kurulmasında emeği geçenlere ve bizi yalnız bırakmayan kapılarımızı açtığımız günden bu yana ziyaret eden, destek olan tüm arkadaşlarımıza, Araçlılara teşekkür ederiz.’’ Diye konuştu..

 

Yasemin Savaş