Arılı Kovan destek başvuruları başladı

Kastamonu Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Erden, arılı kovan başına verilecek destekleme müracaatlarının başladığını duyurdu.

Müracaat dilekçelerinin birlikleri tarafından her üye adına düzenlendiğini ve önceden belirlenen tarihlerde üyelere mesaj yoluyla duyurularak imzaların alınıp arılı kovan sayısının güncelleneceğini belirten Ahmet Erden, “Üyelere ait güncellenen tüm formlar toplu olarak Tarım İl/İlçe müdürlüklerine tarafımızca teslim edilecektir. Daha sonraki takvime göre de Tarım müdürlüklerince tespitler yapılacak. Tespitlere müteakip İcmal-1 listeleri sistemden alınarak 10 iş günü süresince Tarım müdürlükleri tarafından askıya çıkarılacaktır. Bu askı süresince üyelerimizin varsa itirazları bağlı bulundukları Tarım müdürlüklerine yapılacaktır” dedi.

2019 yılı Arılı Kovan başına verilecek destekleme müracaatlarının bazı nedenlerden dolayı geciktiğini de belirten Ahmet Erden, “Müracaatların kısa zamanda tamamlanması gerekiyor. Bu nedenle üyelerimizin 2019 yılı desteklemelerinden mağdur olmamaları için Birliğimiz tarafından kendilerine gönderilen mesajlara riayet etmeleri, detaylı bilgiyi ise birliğimizden yada 0366 214 05 48 numaralı telefondan almaları gerekmektedir” diye konuştu.