Astarı yüzünü geçti

Uygulama kapsamına giren vatandaşların çoğu, vesikalık fotoğrafa masrafı ve paso için alınan 20 liralık ücretten memnun değil ve başka şehirlerde olmadığını söylediği uygulamayla ilgili yakınışını “Astarı yüzünü geçti” diyerek dile getiriyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmelikle birlikte, 65 yaş üzeri vatandaşların kimlik göstererek toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını sağlayacak olan uygulama için Kastamonu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi paso uygulaması başlattı.

65 yaş üzeri vatandaşlar, kimlik fotokopileri ve son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraflarıyla birlikte Cumhuriyet Meydanı’ndaki kooperatif binasına müracaat ettikleri taktirde 20 lira ücret karşılığında pasolarını alabiliyor.

Ancak, uygulama kapsamına giren vatandaşların çoğu, vesikalık fotoğrafa masrafı ve paso için alınan 20 liralık ücretten memnun değil ve uygulama için “Astarı yüzünü geçiyor” yorumunda bulunuyor.

Paso uygulamasının sadece Kastamonu’da uygulandığını belirten vatandaşlar, başka illerde kimlik ibraz edilmek suretiyle bu uygulamadan yararlanıldığına dikkat çekti.