Ateş’ten Kastamonulu mükelleflere teşekkür

Vergi Haftası etkinlikleri

 

  1. Vergi Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında dün dört kuruma kurmaylarıyla birlikte ziyaret gerçekleştiren Defterdar Vekili Ali Ateş, “Kastamonu’da mükelleflerimizden memnunuz. Geçen yıl büyük oranda tahsilat gerçekleştirdik. Bu yüzden de duyarlı mükelleflerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

komutanlVergi Haftası kutlama etkinlikleri Kastamonu Defterdar Vekili Ali Ateş ve kurmaylarının kurum ziyaretleriyle sürdü. Ateş ve kurmayları S.S. Kastamonu Motorlu Taşıyıclar Kooperatifi’ni (TAŞIKO), Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal’ı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tiryakioğlu’nu ziyaret ettiler.

Şöförler OdasıDün ayrıca Gelir Uzmanı Mustafa Zan ve Gelir Uzman Yardımcısı Ahmet Çelik, Kastamonu Mesleki ve Teknik Lisesi Salonu’nda da Vergi Haftası ve diğer çalışmaları hakkında öğrencilerie yönelik bir sunum gerçekleştirdirler.

23 Ağustos Ortaokulu öğrencileri de Defterdarlık’ta bulunan Müdürlükleri ziyaret ederek, çalışmaları yerinde gördüler ve görevlileriyle ilgilibilgi aldılar. Defterdarlık personelince öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Defterdar Vekili Ali Ateş, hafta etkeinlikleriyle ilgili şunları söyledi:

“27. Vergi Haftası kutlama program kapsamında çeşitli ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’ne stant açtık, burada da görevli arkadaşlarımız ziyaretçilere broşür ve diğer kurumumuzla ilgili materyaller veriyorlar. Yine Defterdarlığımıza okullarımızın ziyaretleri oluyor. Yine okullarımızda da tanıtım amaçlı konferanslar düzenliyoruz. Kastamonu’da mükelleflerimizden memnunuz. Kastamonu’da geçen yıl büyük oranda tahsilat gerçekleştirdik. Bu yüzden de duyarlı mükelleflerimize teşekkür ediyoruz. Vergisiz devlet olmaz, devletsiz de millet olmaz. Ayakta durmamız için, bekamız için vergiyi almalıyız ve herkes de vergi konusunda üzerine düşen görevi layıkı ile yapmalı. Bir yerden alıp bir yere vermek, gerekli yatırımların yapabilmek için bu gerekli. Kastamonu vergisini zamanında ödüyor. Tahsilat oranında da diğer illere göre ön sıralardayız. Vergi vermek askerlik gibi de kutsaldır. Alınan vergiler zaten yatırm ve hizmet olarak geri dönüyor. Gelecek nesillere de iyi bir ülke bırakmak için çalışacağız.”

Ateş’e kurum ziyaretlerinde Personel Müdürü Recep Aluçdibi, Vergi Dairesi Müdür Vekili Alaeddin Yılmaz, Gelir Müdür Vekili Kazım Altıntaş, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı İsmail Çelik, Gelir Şefi Cengiz Kara ve Kurumlar Döner Sermaye Saymanlık Müdürü Mehmet Balcıoğlu eşlik etti.