Atılım Shell kadın müşterilerini unutmadı

Atılım Shell Akaryakıt İstasyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın müşterilerini unutmadı. Atılım Shell’in sahibi Necmettin Kantar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın müşterilerine karanfil dağıtarak günlerini kutladı.

Toplumsal ve ekonomik gelişme için kadınların desteklenmesinin önemini vurgulayan Necmettin Kantar, “Kadınların çalışma hayatında var olmalarının toplumsal gelişmenin olmazsa olmazı olduğunu biliyoruz. Kadınların iş gücüne katılımı kendi sosyo-ekonomik durumlarını, ailelerini ve çevrelerini geliştirecek ve tüm toplumda etki yaratacak önemli bir değişim ve gelişimin öncüsü olacaktır. Türkiye’de yüzde 34’lük iş gücüne katılım oranı, kadınların hak ettikleri seviyede değil. Kadınların iş gücüne katılımının önündeki engelleri kaldırmalıyız. Atılım İnşaat ve Atılım Shell olarak kurulduğumuzdan bu yana ekmeğini taştan çıkaran tüm kadınların yanındayız” dedi.

Firma olarak akaryakıt istasyonlarında da kadın istihdamına öncülük ettiklerini söyleyen Necmettin Kantar, “İlimiz geneline öncülük ederek market, kasiyer ve ön saha yakıt satışı alanlarında kadın çalışanlarımıza istihdam olanağı sağladık. Ülkemizde ve ilimizde tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz” diye konuştu.