Atılım’dan kadın istihdamına destek

İnşaat sektörünün ardından akaryakıt sektörüne de giriş yapan Atılım, Taşköprü yolu üzerinde faaliyete geçirdiği Shell akaryakıt istasyonunda  ön saha elemanı olarak kadın çalışanlara öncelik verdi.

Şirketin sahibi Necmettin Kantar, yeniliklerde hem öncü, hem de örnek olmayı sürdürdüklerini kaydetti ve “Hizmet kalitesini çok önemsiyoruz. Kastamonu halkının en iyisine layık olduğu düşüncesini taşıyoruz. Ön sahada kadın eleman tercih ettik. Çünkü kadın arkadaşlarımız toplumun her platformunda saygınlıklarını korumalı ve yer alabilmeli diye düşünüyoruz. Önceliğimiz bu” dedi.

İnşaat sektöründe önemli projeler gerçekleştiren Atılım İnşaat’ın sahibi Necmettin Kantar, yeni hizmet kolları olan akaryakıt bayiliği alanında faaliyet göstermeye başladıkları Taşköprü yolu üzerindeki Atılım Shell Akaryakıt İstasyonu’nda da yenilikleri Kastamonu’yla buluşturacaklarını söyledi.

Yeni faaliyet alanlarıyla ilgili bir açıklamada bulunan Kantar, kadınları ekonomiye ve iş yaşamına katmak adına akaryakıt istasyonlarında kadın istihdamının öncelikleri arasında yer aldığını vurguladı ve  “Amaç önyargıları yıkmak. Bu sektöre her açıdan farklı bir bakış açısı kazandırmak istedik. Çok olumlu dönüşler aldık, hem Kastamonulular hem de turistik veya ticari amaçla ilimize ziyarette bulunanlar bu uygulamamızla alakalı memnuniyetlerini ifade ettiler” dedi.

Akaryakıt istasyonlarında kadın istihdamının yanı sıra araç sahiplerinin görmek istediği bir çok hizmeti de hayata geçirdiklerini ifade eden Necmettin Kantar, “İstasyonumuzda ilimiz için bir ilk olarak kahve otomatını, soğuk-sıcak sandviç dolabımızı da müşterilerimizin hizmetine sunduk. Yine küçük – büyük misafirlerimizi ayırmadan onlara kocaman bir oyuncak dünyası oluşturduk” diye konuştu.

“İnşaat sektöründe olduğu gibi akaryakıt sektöründe de ilklerin öncüsü olacağız” diyen Necmettin Kantar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hizmet kalitesini çok önemsiyoruz. Kastamonu halkının en iyisine layık olduğu düşüncesini taşıyoruz. Ön sahada kadın eleman tercih ettik. Çünkü kadın arkadaşlarımız toplumun her platformunda saygınlıklarını korumalı ve yer alabilmeli diye düşünüyoruz. Önceliğimiz bu… Fakat bunun yanı sıra akaryakıt denildiğinde örülen o duvarlar ve oluşmuş yargıların dışına çıkmış olmamız, yakıt almak için gelen kadın veya erkek müşterimizin kadın ön saha elemanımız tarafından karşılanışı övgü topluyor. Biz de bundan çok mutlu oluyoruz. Bir diğer konu ise sektör için  örnek teşkil ediyor olmamız. Yeniliklerimiz konusunda örnek alınmaya başlanmamız, bizi ayrıca motive ediyor. Kastamonu’da kadın  istihdamına bu sektörde öncelik verilmesi ve bu durumun yaygınlaşıyor olması ile ayrıca gurur duyuyoruz. Bize memnuniyet bildiren halkımıza, müşterilerimize ve misafirlerimize sonsuz sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizim sloganımız ‘müşterimiz mutluysa biz zaten mutluyuz’ dur.”