Av. Şule Özbay’dan şiirden melodiye “sanat” dosyası

Kastamonu Barosu avukatlarından Şule Özbay, sanatçı yanını şiirden müziğe uzanan bir biçimde boyutlandırdı…

Kaleme aldığı “İmkansızım” adlı şiiri bir melodi olarak mırıldanmaya başlayan Özbay, çıkan sonuç hoşuna gidince aldığı ses kaydını Müzik Öğretmeni Sedat Uçan’la paylaştı.

Bunun sonrasında ise ortaya notaya dökülmüş, dazenlemesi yapılmış bir şarkı, bu şarkıyı yorumlayan bir ses ve o sesin sahibi Zeynep Yaprak’ın Kastamonu’da çekilen klibi çıktı.

Av. Şule Özbay, bu süreci şöyle anlattı:

“Zaman zaman şiir yazıyorum.Bu şiirimi yazarken bir melodi tutturup söylemeye başladım. İlk etapta bir beste yaptığımın farkında değildim elbette…Bu alanda tanıdığım isim olanMüzik Öğretmeni Sedat Uçan’a ses kaydı olarak gönderdim. Dinlediğinde müziğin ve sözlerin büyüsüne kapıldığınısöyledi vemelodiyi notaya alıp ilk aranjesini yaptı. Daha sonrasında bu şarkıyı sesi ile tamamlayacak bir sanatçı aranıyorduk. Bu noktada Sedat Hocamızında üyesi olduğu Şehri Dilara Türk Müziği Topluluğunun solisti, Müzik Öğretmeni Zeynep Yaprak akla geldi… Kendiside şarkıyı dinledikten sonra artık kayıtlara başlamak için hiçbir engel kalmamıştı. Şarkının düzenlemesinideğerli müzisyen Mustafa Sarıkaya yaptı. Bu şarkının kaydında farklı illerde olmalarına rağmen ünlü saz sanatçıları da yer aldı.Bir şarkı kaydının en başından en son aşamasına kadar Kastamonu’da yapılabileceğini düşünemezken Kastamonu Melodi Müzik Merkezi Kayıt Stüdyosunda tüm projeyi tamamladık. Klip yönetmenliğini de Sedat Uçan yaptı.Böylelikle‘İmkansızım’ şiiri yeni boyut kazanıp bir şarkı olarak yayınlanalı iki üç gün olmasına rağmen binlerce dinleyiciye ulaştı bile.Klibe Youtube uygulamasından Melodi Müzik Sanat & Prova Kayıt Stüdyosu kanalından ulaşılabiliyor.Klip çekimi için bize evlerini açan Halil Öztosun ve eşi Hale Öztosun ailesine, sanatçımız Zeynep Yaprak’a ve klibimizin çekim ve yapımında tüm emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyorum.”

CM

“İmkansızım”

İçimdeki sızım, imkansızım
Ansızın çıktın, yaralar açtın
Bana ne yaptın?
Yarım bıraktın.

Dünya döndükçe,
Sen kaderimde
Olmasan da, sevgin ta içimde
Aşkın en derinde

Gitme, gitme
Kal benimle
Kalbimde, bedenimde, tenimde
İmkansızım, imkansızım…