Aydın Yaman yeniden aday

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın olağan gene kurulu yarın Kuzeykent Grand Moni Salonu’nda saat 13.30’da gerçekleşecek.

Mevcut başkan Aydın Yaman, genel kurulda yeniden aday olduğunu açıkladı ve “Şu ana kadar bir aday başvurusu daha gerçekleşti. İlçe ve il yönetim kadrolarında yer alan emekli öğretmen Muzaffer Kuyucu arkadaşımız adaylığını açıkladı. Demokrasinin gereği bir bayrak yarışı olacak kongremizde delegelerimizin özgür iradeleri ile yetki vererek seçecekleri İlçe Başkanlığının kaybedeni ya da kazananı olmayacaktır. Kazanan da kaybeden de bizim insanımızdır. Listelerimiz 24 Şubat itibari ile askıdan indi ve artık kongre safhasındayız” dedi.

Üçüncü bir adaylık başvurusu olmadığını da sözlerine ekleyen Aydın Yaman, “Başka bir aday var mı bilmiyorum ancak ben İYİ Parti’ye üye olmuş, gönül vermiş tüm arkadaşlarımı, bu yolda birlikte mücadele edebileceğimiz herkesin demokratik hakkı olan adaylık başvurusu yapmaya davet ediyorum. Ne kadar çok aday olursa o kadar demokratik bir ortam ve seçim olacaktır diye düşünüyorum. Şu ana kadar yapılan başkaca resmi bir başvuru yok. Kongremize partili, partisiz tüm vatandaşlarımız davetlidir. 15 Mart’a yapılacak olan Merkez İlçe Başkanlığı kongremizin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.