Aydın’dan cevaba cevap

 MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, dün düzenlediği basın toplantısında, AK parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün kendisine cevap niteliğindeki açıklamalarını cevaplarken, “Sen dalından kopmuş bir yapraksın. Senin yönünü rüzgâr tayin edecek” ifadesini kullandı; Cumhur İttifakı’na aykırı hareket edenlerin kendileri değil CHP’nin kazandığı 3 ilçede ittifak yapma taleplerini geri çeviren Ünlü yönetimi olduğunu söyledi.

Aydın ayrıcaİstanbul seçiminin yenilenme kararı ve Ramazan Sokağı etkinlikleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu;“Öncesinde bir takım eleştirilere maruz kalmıştık, ama Ramazan Sokağı organizasyonun nasıl doğru bir organizasyon olduğunu gördük” dedi. Bu etkinlik kapsamında Kastamonu’nun tarihini, manevi kimliğini, kültürel kimliğini bütün dünyaya Bengü Türk TV aracılığı ile tanıtacaklarını ifade etti.

 

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, dün düzenlediği basın toplantısında, AK parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün kendisine cevap niteliğindeki açıklamalarını cevapladı; ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenme kararı ve başlayan Ramazan ayıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aydın, Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ile birlikte MHP İl Başkanlığı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Ramazan ayının İslam alemine huzurlar getirmesini diliyorum. İnşallah Kastamonu’muzda da huzurlu bir Ramazan ayı yaşayacağız. Kastamonu’ya da hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. Belediye Başkanlığımız tarafından Nasrullah Meydanı’nda düzenlemiş olduğu Ramazan Sokağı ismi verilen organizasyonun nasıl doğru bir organizasyon olduğunu gördük. Öncesinde bir takım eleştirilere maruz kalmıştık. Ama iftar öncesi yaklaşık 1 saatlik iftar programı, sonrasında çocuklarla ilgili farklı organizasyonlar, dini sohbetler gerçekleştiriliyor. Burada hem iftar programı yapacağız hem de Kastamonu’nun tarihini, manevi kimliğini, kültürel kimliğini bütün dünyaya Bengü Türk TV aracılığı ile tanıtacağız. Dünyanın her yerinden telefonlar geldi. Bundan sonra da artacak, devam edecek. Bin 500-2 bin kişi Ramazan Sokağı’nı ilk gün ziyaret etti. Anlaşılır gibi değil, Doğan Ünlü de bunu eleştiriyor. Sizin yapamadıklarınızı, sizin aklınıza gelmeyenleri, sizin aklınıza gelmeyenleri bir ay içerisinde yapan bir belediyeyi niye eleştiriyorsun? Haybeden konuşuyorsun. Laf olsun torba dolsun. Kendin siyaseten sıkıştığın dar alandan çıkış yapmak için salla Yüksel Aydın’a, salla belediyeye. Gel Nasrullah Meydanı’na, nasıl olmuş bir gör. Boş laflar etmenin kimseye faydası yok. Özellikle çok önemsediğimizi biz daha önceden beyan etmiştik. Burada teravih namazı kılındıktan sonra in cin top oynuyordu. Bunu eleştiren esnafa bakıyoruz, akşam bir tanesi açık değil. Münire Medresesi’nden 25 kişi geldi itiraz etti. Onların sattığı hiçbir şeyi satmayacağımıza ikna ettik. Akşam gittik, 3 tanesi açık. Diğerleri kapalı. Böyle bir terbiyesizlik olur mu? Sizin sattığınız ürünleri koydurmadık. Burası cıvıl cıvıl olacak. Daha farklı programlar olacak. Ramazan ruhuna uygun sanatçılar çağıracağız. Çoluk çocuk iyi bir zaman geçirecekler. Kastamonu’yu tanıtma imkânı bulacağız. Bir gün Kale’den canlı yayın yapılacak, bir gün Kule’den, bir gün Şeyh Şaban-ı Veli’den… Bu hizmet anlamında ciddi bir organizasyon. Bunu eleştirenleri davet ediyorum. Özellikle AK Parti İl Başkanı’nı davet ediyorum. Sen siyaseten sıkıştın. Başka yol ara kendine.

“SEN UYMADIN CUMHUR İTTİFAKINA”

“Cumhur İttifakı’na beka meselesi olarak bakıyoruz. Sen uymadın Cumhur İttifakı’na. Hâlâ da uymuyorsun. CHP’nin kazandığı 3 ilçede ittifak olmak için aradım. İkna edemedik. Hangi Cumhur İttifakı’ndan bahsediyorsun? Ben MHP liderinin söylemlerinden bir milim şaşmam. Cumhur İttifakı sizin alttaki kepazelikleriniz değil ki. AK Parti’nin kurumsal kimliğine, yöneticilerine bir tek sözüm olmadı. Ben, ‘Dalımızı kıranın ağacını kökünden sökeriz’ diyorum. Nereye diyorum? Söylediğim mecra belli benim. AK Parti değil ki bunun karşılığı. Oradaki 2 tane belediye başkanı. Biz kurumsal olarak ocak başkanından bahsediyoruz. Ülkü Ocakları Başkanlığından bahsediyorum. Ülkü Ocakları bizim için dokunulmazdır. Sen dalından kopmuş yapraksın Doğan Ünlü. Yönünü kim tayin eder bundan sonra bilmem. Dolayısıyla AK Parti’nin kurumsal kimliğine lafım yok. Benim söylemimde 2 tane belediye başkanı var. Cumhur İttifakı ile bunu ilişkilendirerek, olayı başka bir tarafa çarpıtmanın hiçbir anlamı yok. Ben AK Parti’nin ne İl Başkanı’na, ne ilçe başkanlarına ne seçimden önce, ne de şimdi tek kelime söyledim. Benim AK Parti’ye sözüm yok ki. Ben 2 tane kendini bilmez belediye başkanına söylüyorum. Bozkurt’ta eski belediye başkanın özel eşyalarını tabuta koyup, cenaze aracıyla gönderdiler. Neredeydin o zaman? Cumhur İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz.

“9 Mayıs’ta Ankara’ya gideceğim. Genel Başkanımız İstanbul’daki seçimlerde çalışmak için görevlendirecek bizi. Gördün mü Cumhur İttifakı’nı Doğan Ünlü. Öyle işkembeden atıyorsun. Yaralı aslan gibi sağa sola saldırmanın anlamı yok. İşine bak. Yapıyorsan, il başkanlığı yap. Kendi milletvekiline cevap ver sen. Bizimle ne uğraşıyorsun. Günlerce aradım cevap vermedin. Özellikle CHP’nin kazandığı 3 ilçe için son ana kadar aradım. Cevap vermedin. Şimdi ‘Selam veremeyecek hale gelmeyelim’ diyor. Tamam gelmeyelim. Kendi yaptıklarınıza bakın. Seçimlerden sonra aradım, İl Genel Meclisi’nde komisyonlar için aradım. Doğan Bey, İGM başkanı olacak Güray Parçal Bey ile bir yerde oturduk. Belli hususlarda uyum olması için anlaştık. 2 gün sonra Doğan Bey ile tekrar görüştük, ‘Ben arkadaşları tutamıyorum’ dedi. Cumhur İttifakı hani nerede? Zaten fazla, bizde orada bir uyum olsun istedik. Niye bozdunuz? Bir uyum yakalasaydık. Bütün eksikleri birlikte yapsaydık. Doğan Ünlü’nün söylediği hiçbir şeyin karşılığı yok. Doğan Ünlü, sen dalından kopmuş bir yapraksın. Senin yönünü rüzgar tayin edecek.

“Utanmadan tarih diyorlar”

“AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü Ramazan Sokağı’nın Nasrullah Meydanı’nında tarihi dokuyu bozduğunu söylüyor. Tarihin içine ettiniz. Belediye olarak yaptıklarınızı görmüyor musunuz? Biz onları Ramazan ayı bitince söküp kaldıracağız. Sizin yaptıklarınız ne olacak? O rezidans nasıl olacak? Kalenin önünü kapattı. Utanmadan ‘tarih’ diyorlar. ‘Bir aylık işe o maliyete değer mi?’ diye sormuş. Bu nelere değer sen bilemezsin Doğan Ünlü. Maliyet hesaplarını geriye dönük yapsana. 100 bin TL’lik pastırma yemişler, nerede yediniz o pastırmaları? Benim ağzımı açtırma!

“İstanbul’daki seçim için görevlendirileceğiz”

“Milliyetçi Ülkücü Hareket’in lideri, nüfusu 250 binin üzerinde olan illerin başkanlarını ayın 9’unda Ankara’ya davet etti. İstanbul’daki seçimlerde görevlendirmek için. Nasıl bir yol haritası izleneceği o toplantıdan sonra belli olacak. Ben bundan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlarının açıklamalarına bundan sonra cevap vermeyeceğim. Çünkü bizim üzerimizden prim yapmak istiyorlar. Biz belediyenin durumunu halkımıza açıklamak durumundaydık. Biz bu borcu kapatırız, biz bu açıkları kapatırız Doğan Bey… Yapacağımız icraata dilini ısıracaksın. Hâlâ Tahsin Babaş diyor. Tahsin Babaş tarih oldu, tarih. İşine bak. Geçmiş olsun size. Milliyetçi Hareket Partisi söz verdiği her şeyi yapacak. ‘Kastamonu’nun havası değişecek’ dedik, değişti. ‘Kastamonu’ya huzur getireceğiz’ dedik, Kastamonu’da herkes huzurlu şimdi.

Taşköprü’deki görevlendirmeler

“Taşköprü Belediyesi’nde bazı personelde görev değişikliği yapıldı. Taşköprü Belediyesi’ndeki kadınlardan birinin görevi güvenlik görevlisi olarak görünüyormuş. Onu kadrosuna göndermişler. Diğer kadını ise ‘İtfaiyede bulaşık yıkamaya verdiler’ diyor. O da büro işçisi olarak itfaiyede masa başında telefona bakıyor. Çarpıtmanın bu kadarı. Özellikle belediye başkanımıza bu durumu da sorduk. İddia edildiği gibi bir şey olmadığını söyledi.

Taşköprü Kaymakamlığı’nda özel kalem müdürü bir bayan var. Sosyal Yardımlaşma Müdürü’nün tayini çıkıp, gidince, bu bayan arkadaş bu görev için yeterli olacağından o buraya müdür olacak. Bir de diğer biri var. O ise bu görev için yetersiz. Sırf bir partinin ilçe başkanın kızı diye ve o partinin oylarının da MHP’ye gittiğini düşündükleri için, yeterli olan bayanın oraya müdür yapılmamasını istiyorlar. Metin Çelik, Vali’yi arıyor. ‘Bu olmayacak’ diyor. Yeterliliği olan Mehtap Hanım. İşi bu noktaya getiriyorlar. O partinin oyları MHP’ye gitmiş, o partinin ilçe başkanının kızını dert ediyorlar. Bu olmaz. O kızın suçu ne?”

Yüksel Aydın konuşmasının sonunda da, “Metin Çelik’e selam olsun. Ben seni arıyorum, niye açmıyorsun. Sen sadece AK Parti’nin mi milletvekili misin.  Sizin hiçbir yerinizde Cumhur İttifakı yok. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı, kırıta kırıta oturuyorsun Doğan Ünlü’nün yanında. Musa Kalafat sen belediye personelisin. Niye gelmiyorsunuz işe? AK Parti Kadın Kollarında da var. Niye gelmiyorsunuz işe? Sizi şimdi atmamız lazım. Bunları mı söylettireceksin bana Doğan Ünlü?.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU