Aygün’e destek

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün Özel İdare, Belediye ve katkı vermek isteyen bütün bileşenlerin katılımıyla Kastamonuspor, Kastamonu Belediyespor ve bütün amatör branşları bünyesine alacak bir anonim şirket (A.Ş.) kurulmasını söylediği açıklamasına sosyal medya üzerinden taraftarlar destek verdi.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkan Cengiz Aygün, geride bıraktığımız Pazar akşamı TV366’nın canlı yayın konuğu olmuş ve Kastamonu’da spor ailesini ilgilendiren açıklamalar yapmıştı.  Aygün, Özel İdare, Belediye ve katkı vermek isteyen bütün bileşenlerin katılımıyla Kastamonuspor, Kastamonu Belediyespor ve bütün amatör branşları bünyesine alacak bir anonim şirket (A.Ş.) kurulması gerektiğini söylemişti. Aygün, kulübün bulunduğu 22 dönümlük arsanın Kastamonuspor’a geri verilmesi gerektiğini, kulübün anonim şirkete çevrilmesinin önemine işaret etmişti.

Aygün, “Kulübe devredilen arsaya da gelir getirecek bir proje yapalım ve bir daha hiç kimse Kastamonu’da sporu düşünmesin. Bu olursa kim gelirse gelsin, kulübü kim yönetirse yönetsin parasal sıkıntı yaşanmaz” demiş, ayrıca transfer yasağının kaldırılması noktasında devre arasını işaret eden cümleler kullanmıştı.

Cengiz Aygün’ün önerilerine sosyal medya hesaplarından taraftarlar destek verdi. Yapılan paylaşımlarda “Cengiz Aygün çok güzel durumu özetlemiş. Toplama parayla kulüp dönmüyor. Her sene aynı terane. A.Ş olursa kulüp ticarî bir unvana kavuşur ve kimsenin ağzına bakmaz.”, “Cengiz Aygün gibi iki tane daha olsa hem Kastamonu gerekli kalkınmayı sağlar, hem de Kastamonuspor süper ligde mücadele eder. Allah ondan razı olsun”, “Aklın yolu bir. 1984’de söylediğim gibi, kulübün sürekli akarı olmalı. Yıllık net gelire göre adım atılır. 5-6 sene sabredip altyapıdan sporcu yetiştirilip satılarak gelir elde edilmeli”,  “Başka da çare yok. Belki hissedar olanlar aidiyet hisseder de kulüp bu durumlara düşmez.”