Ayhan Yücel'e son görev

Kastamonu ve Küre’nin sevilip sayılan şahsiyetlerinden, Safalan Camii’nde uzun yıllar müezzin olarak görev yapan Emekli İmam Ayhan Yücel (80) vefat etti.
Gazetemiz yazarı Mehmet Yücel’in amcası, Hafız Melehat Yücel’in eşi, Kastamonu Ticaret Meslek Lisesi Matematik Öğretmeni Ahmet Yücel, Sinop Gerze Meslek Lisesi Öğretmeni Betül Yücel’in babaları, merhum gazeteci Aypolat Yücel’in de kardeşi olan Ayhan Yücel Koru ve Örencik köylerinde de imam olarak görev yapmıştı.
Ayhan Yücel’in cenazesi dün ikindi namazı öncesinde Safalan Camiine getirildi. Burada ikindi sonrası kılınan cenaze namazının ardından Merkez Kavacık Köyü’nde bulunan aile mezarlığına defnedildi.
Cenaze törenine Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdür ve öğretmenleri, işadamı ve KKV Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Akkaya, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktar, öğrenciler, Küre Etibakır A.Ş. Güvenlik Amiri Ayhan Suna, Küreliler ile Yücel ailesinin çok sayıda dost ve yakınları katıldı.
Yücel ailesi taziyeleri Olukbaşı Özel Anadolu Hastanesi’nde, Safalan Camii’nde, evlerinde ve Merkez Kavacık Köyü’ndeki mezarlıkta kabul ettiler.
Merhuma rahmet, ailesine, dost ve tanıdıklarına da başsağığı ve sabırlar dileriz.